Vánoce jsou za dveřmi. Jak nezruinovat vaši peněženku?

Vánoce jsou za dveřmi. Jak nezruinovat vaši peněženku?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vánoční tradice velí bohatou výzdobu, plné žaludky a štědrou nadílku. Početnou rodinu však takové prosincové radovánky mohou přijít na víc, než je obvyklý rozpočet. Proč z Vánoc nedělat soutěž o to, kdo víc utratí a jak přinést radost do domova i s minimem financí?

Výzdoba

Není všechno zlato, co se třpytí, a tak ani vánoční výzdoba nemusí být nutně samé pozlátko. Zkuste tento rok místo blyštivých koulí na stromek zavěsit něco, co sami vyrobíte. Mohou to být ozdoby slaměné, které při troše zručnosti zvládnete sami doma nebo využijte darů přírody. Na stromečku daleko lépe a přirozeněji vypadají například šišky nebo usušené plátky jablek, které se zároveň dají zakomponovat i do adventního věnce a domov krásně provoní.

Co se týče čokoládových figurek a jiných bonbonů, které se, jak všichni víte, Štědrého dne stejně nedočkají, zkuste si je v kuchyni vlastnoručně připravit. Budou zaručeně chutnější a zdravější než ty kupované, ze stromku však možná zmizí během kratší chvíle, než je zdrávo.

Cukroví a další laskominy

Asi málokdo si umí představit vánoční tabuli bez tácu s cukrovím. I zde ale platí, že méně je někdy více a není tedy třeba péct dvacet druhů jen proto, abyste překonali tchýni nebo sousedku. Vyberte jen druhy, o kterých víte, že se sní a nebudou strašit ve spíži dalšího půl roku. Vaším vděkem budiž více času na rodinu, které byste jinak strávili u plotny, a kila navíc pouze v takové míře, ve které je reálné je shodit.

Dárky

Dárky jsou v době od září do prosince asi nejdiskutovanějším tématem napříč generacemi. Co komu koupit a za kolik jsou otázky, které pomalu přerůstají v noční můru, a to nejen díky obchodním domům, které praskají ve švech, ale i tím, kolik to všechno bude stát. Přestože v dospělosti člověk přijde na to, že o tom, komu co Ježíšek přinesl, to úplně není, máte-li doma malé dítě, s jistou investicí je nutno počítat. Přesto nedoporučujeme děti zahrnovat předraženými dárky, které po týdnu stejně skončí v koutě, ale věnovat jim něco, co přinese mimo jiné i trochu užitku.

Populární je mezi rodiči například silikonová modelovací hmota Think Doh, která děti nejen zabaví, ale navíc rozvíjí jejich fantazii, trpělivost a zručnost. „Think Doh je zdravotně nezávadná, nevyvolává žádné alergie a plně splňuje všechny evropské normy.“, říká marketingová ředitelka společnosti Lowlands Jana Žučková. Think Doh se na rozdíl od různých napodobenin nelepí, je omyvatelná a zůstává pružná i po zapečení. „Na webu kreativni-hracky.com je poměrně pestrý výběr a ceny se pohybují mezi sto až pěti sty korunami.“, dodává paní Žučková.

Nejdůležitější je si však uvědomit, že Vánoce opravdu nejsou o penězích a ve chvíli, kdy byste si to mysleli, každoročně by vás zbytečně zachvátila panika, že nemáte dostatek toho či onoho. Vánoce jsou především o tom, strávit čas s lidmi, které máte rádi, a to je třeba mít na paměti.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: