Vánoce jsou pryč, darujte sobě nebo rodině vzpomínkovou fotoknihu plnou svátečních okamžiků

Vánoce jsou pryč, darujte sobě nebo rodině vzpomínkovou fotoknihu plnou svátečních okamžiků

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Čas veselení, sváteční pohody a chvil strávených s blízkými je za námi a do dalších Vánoc zbývá zase celý rok. Byly pro vás tyto Vánoce výjimečné natolik, že byste si je navždy přáli uchovat v živé paměti? I když máme dobu technického pokroku, vyhněte se pro jednou hromadění fotek ve složkách na počítači a darujte vzpomínky působivější formou.

Oslavili jste letos poprvé vánoční svátky s novým přírůstkem do rodiny? Oprášili jste v rámci každoročních návštěv vazby se vzdálenějšími příbuznými a strávili spolu nezapomenutelný čas? Byli jste na obzvláště vydařené silvestrovské oslavě? Ať tak či onak, pokud byly pro vás tyto Vánoce nezapomenutelné, zaslouží si netradiční způsob, jak si na ně uchovat radostné vzpomínky.

Tradice uchovávání pamětihodných okamžiků v rodinných albech začala pomalu upadat v souvislosti s tím, jak šla doba kupředu a naskytly se rychlejší, pohodlnější způsoby konzervování vzácných momentů, významných životních mezníků či jen vtipných momentek. Dříve bylo samozřejmostí takové chvíle nejen poctivě dokumentovat, ale také zaskočit s filmem do fotolabu a nechat snímky vyvolat tak, aby vznikla hmatatelná vzpomínka a mohla se přidat do pořadačů k jiným fotografiím. Když se nám pak takové album naskytlo k prohlížení, ty chvíle měly své jedinečné, nepopiratelné kouzlo. Na vlně nostalgie jsme se tu smáli, tu naříkali, tu jsme ve zvláštním rozpoložení přemýšleli o časech dávno minulých.

Nenechávejte fotky ležet ladem v počítači

V digitální éře si většina z nás místo klasických alb vytváří příslušné složky v počítači, kde archivuje pořízené fotografie, případně se o zaznamenáníhodné úseky života dělí s ostatními prostřednictvím sociálních sítí. O co je elektronická forma pohodlnější a snadnější, o to menší je její půvab. Schválně, kolikrát se vám stalo, že jste si jen tak uvařili kávu a sedli si k počítači, abyste strávili odpoledne rozjímáním nad tím, co se vám v té které etapě života přihodilo? A teď si představte to samé, jen počítač vyměňte třeba za stylovou fotoknihu. Rázem se z téže činnosti stane výjimečný rituál. Jak známo, vzpomínky časem blednou. S takto uchovanými vzpomínkami si je můžete vždy vyvolat zpět v plné intenzitě, se všemi prožitky a v pestrých barvách.

„Obliba fotoknih v papírové podobě navzdory vyspělému technologickému vývoji stále stoupá. Lidé ji často věnují druhým jako dárek, ale pořizují ji taky na památku pro sebe,“ říká Jakub Černý, majitel e-shopu TiskArena.cz. Pokud si představujete fádní pořadač, kde jsou jednotlivé fotky vloženy jedna za druhou bez většího nápadu, pak vězte, že dnes jsou možnosti mnohem kreativnější. „U nás si jednoduše a rychle můžete vytvořit přímo v online editoru originální fotoknihu a dát tak jedinečným zážitkům z cest, dovolené a z různých příležitostí neopakovatelnou formu. Vybírat můžete ze stylových a vkusných designů, stylů vázání a formátů,“ dodává Černý. Zvládne to i úplný začátečník. Fotokniha se připravuje přímo v internetovém prohlížeči, není tedy třeba instalovat žádný program nebo složitě studovat návody.

Takto nápaditým počinem můžete obdarovat rodinné příslušníky, své přátele či známé. Věřte, že radost při obdarovávání bude nefalšovaná a vaši blízcí ocení i to, že jste do výběru a aranžování fotek vložili čas, nápady, energii, tedy kus sebe. A takové dárky jsou k nezaplacení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: