Užijte si letos zimu naplno bez zdravotních komplikací

Užijte si letos zimu naplno bez zdravotních komplikací

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mnoho rodin i párů již začíná plánovat své pobyty na českých nebo zahraničních horách. Zvažujete i vy strávit letošní vánoční čas v romantické roubence obklopené sněhovými závějemi, ale stále vás přepadají obavy, že některý ze členů rodiny onemocní a tím vaší dovolené odzvoní? Řešení, které vám umožní hodit takové starosti za hlavu, je však hned několik. Avšak nejdůležitější je začít hned.

 

Auto naložené, domácí mazlíčci zaopatření, téměř celá posádka poslušně připoutaná na svých sedadlech a vy s kapesníkem u nosu a bolestivou migrénou přemýšlíte, co jste komu udělali, že vás chřipka musela skolit právě teď. Pokud se tomuto scénáři chcete letos naplno vyhnout, myslete na své zdraví i zdraví své rodiny s dostatečným předstihem.

 

Detoxikace jako start pro správný chod organismu

Ačkoli se to může zdát jako stále dokola omílané klišé, správná očista je pro tělo opravdu důležitá. Zvláště po létě, kdy jsme se mnohdy v rámci dovolených příliš nezaobírali zdravým životním stylem, nevyvíjeli mnoho fyzické aktivity a dopřávali si různé pochutiny. Z tohoto důvodu je důležité organismu ulevit, nejlépe přírodní cestou, která tělo zbytečně nevyčerpá. Pokud tedy nyní dopřejete svému tělu odpovídající detox, získáte příznivé podmínky pro další preventivní opatření, díky kterým si zajistíte pevné zdraví, klidné vánoční svátky a ničím nerušené zimní radovánky.

 

Jak v úsilí nepolevit?

Prvním krokem k úspěchu je chuť a odhodlání bojovat pro své zdravější já. Pokud však již předem víte, že vaše nadšení po chvilce opadne a nedostatečně silná vůle vás opět vrátí na start, bude pro vás snazší vyzkoušet detoxikaci pod vedením odborníka. Mnohdy vám tak odpadne povinnost načíst různé tematické publikace či články a vymýšlet způsoby a samotný průběh očisty. Za návštěvu rozhodně stojí některé z akreditovaných center specializujících se na metodu detoxikace C.I.C., kde vám zkušený personál sestaví plán přesně na míru a prostřednictvím očistných produktů Joalis vám umožní dosáhnout těch nejlepších výsledků. Centra se specializují také na malé pacienty, takže trpí-li vaše děti některým zdravotním neduhem, můžete metodu detoxikace prokonzultovat i pro ně.

 

Vitamínová vzpruha

Patří-li vaše rodina ke šťastlivcům, kterým zimní období nepřináší zvýšený výskyt nachlazení, stále se vyplatí neusínat na vavřínech. Patogeny útočící na naše organismy jsou totiž každým rokem silnější a léčiva mnohdy rezistentní. Proto je vhodné preventivně doplňovat svému tělu prospěšné látky a vitamíny pro vybudování silné imunologické základny. Otázkou však je, do jaké míry je vhodné zasypávat tělo potravinovými doplňky, což je bod, ve kterém se rozchází i většina odborníků. Proto je vhodné spoléhat se na zdravý rozum a dopřát svému tělu co nejvíce vitaminů v přírodní podobě, zejména z pestré a vyvážené stravy bohaté na čerstvou sezónní zeleninu a ovoce. Vyzkoušet můžete také prášek z usušených mladých listů rostliny Moringy, která tělu dodá potřebné množství vlákniny, vitaminů i dalších zdraví prospěšných látek. A pokud se přeci jen rozhodnete doplnit vitamíny formou potravinových doplňků, poraďte se s lékařem, jaké vitamíny a v jakém množství konzumovat, aby nedocházelo ke zbytečnému přesycování organismu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: