Uspořádejte firemní teambuilding v inspirativním prostředí pražského Apple Musea

Uspořádejte firemní teambuilding v inspirativním prostředí pražského Apple Musea

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Teambuilding, ač často opomínán, je jedinečnou příležitostí, jak se sblížit se zaměstnanci, poodhalit světlou stránku zaměstnavatelů a celé společnosti a zjistit, jak si celý team mimo pracovní dobu vede. Letité výzkumy potvrzují, že firemní akce utužují vztahy a zefektivňují činnost na pracovišti. A kde jinde jej uspořádat, než v prostorech, které světu vyprávějí příběh génia vedoucího své zaměstnance k nebývalým úspěchům.

Apple Museum

Pražské Apple Museum již několikátým měsícem každodenně otevírá brány nadšencům moderních technologií, fanouškům Steva Jobsa a obdivovatelům jedné z nejúspěšnějších společností světa. Na sedmi stech šedesáti sedmi metrech čtverečních naleznete na čtyři sta sedmdesát dva výstavních exponátů společnosti Apple, Pixar a Next. K vidění je zde nejkomplexnější sbírka počítačů v letech 1976 až 2012 a další Apple produkty, které se vám do rukou jen tak nedostanou. „V museu jdeme za hranice klasických výstav s pasivně vystavenými exponáty. Nabízíme interaktivní zábavu, promítání a designově řešené prostory s důrazem na čistotu, minimalismus a kvalitní materiály. Vždyť sám Jobs byl posedlý jednoduchým, avšak maximálně funkčním provedením a ne nadarmo říkával ‚Desing matters‘, což se stalo heslem celé společnosti.“, říká kurátor výstavy Lukáš Hrudička.

Poselstvím výstavy tak není pouze seznámení návštěvníků s jednotlivými výrobky Apple, ale hlavně sdílení příběhu neobyčejných osobností, které svým myšlením ovlivnily celý svět a zasáhly do života každého obyčejného smrtelníka. „Konkrétně Jobs je symbolem počítačové revoluce a nadšení z vědy a techniky. Jak se mu to podařilo, dnes zná již každý a o to více je jeho příběh inspirativní. Naším cílem je, aby lidé pochopili, jak velký kus cesty musela celá společnost ujít, aby se dostala tam, kam se dostala.“, dodává Hrudička.

A možná právě díky silnému příběhu, který začal amatérskými pokusy v garáži Jobsových rodičů, je Apple Museum geniálním místem, kde své zaměstnance motivovat a ukázat, že nic není nemožné. Museum tak kromě naučného a vzdělávacího účelu slouží i firemním akcím všeho druhu. „Často u nás probíhají firemní akce českých i zahraničních společností. Součástí programu je vstup do musea s komentovanou prohlídkou, workshopy a výuka uživatelských dovedností. Také jsme schopni zorganizovat raut dle přání klienta a obyčejně celou akci doprovází DJ, fantazii se však meze nekladou.“, vysvětluje Lukáš Hrudička.

S důrazem na filosofii společnosti Apple jde také veškerý výtěžek ze vstupného na nadační účely, a to konkrétně osobám po traumatických nehodách s poruchou hybnosti a pohybového aparátu. V prostorech výstavy návštěvníci naleznou i stylovou kavárnu a vegan raw bistro, které se nachází v přízemí budovy. Nabídka produktů je čistě v souladu s oblíbenými jídly a nápoji Steva Jobse, který byl po většinu svého života vášnivým vegetariánem.

Hledáte-li tedy místo, kde pro své zaměstnance uspořádat firemní večírek a zároveň je nenásilně motivovat, Apple Museum je brilantním řešením. Vaši podřízení se nejen pobaví, ale vězte, že celá expozice je uvrhne do inspirativní nálady. Geniální nápady se totiž nezrodí jen tak z ničeho, je třeba jim trochu pomoci.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: