Unikněte z kola všedních starostí a dopřejte si alespoň jednodenní odpočinek

Unikněte z kola všedních starostí a dopřejte si alespoň jednodenní odpočinek

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Ženy jsou obdivuhodné bytosti. Zvládají kloubit vlastní kariéru s péčí o rodinu a v tom shonu často zapomínají samy na sebe. Manželky a partnerky, vyrazte se svými protějšky do středověkých Dětenic, kde vás nyní každé pondělí uvítají speciálním programem. Alespoň pro tento den nechť je starostem a povinnostem přístup zapovězen.

Odpočinout si od starostí všedního dne, nemuset vyvařovat teplé večeře a kontrolovat domácí úkoly vašich ratolestí… Tak přesně takový den by si alespoň jednou za čas měla dopřát každá žena, která se každý všední den točí v kruhu pracovních povinností a starostí o členy rodiny. Žádný dětský křik, hladový manžel, kopa nevyžehleného prádla ani večerní dodělávky do práce. Prostě jen příjemný odpočinek, relaxace a zábavný program, o který se postarají jiní. A s kým jiným si tohle vše užít než po boku milované bytosti? Společně si pořádně odpočinete a budete mít spoustu času probrat všechny nezbytnosti, na které v každodenním kolotoči nezbývá čas ani chuť.

Nabízí se odjet s partnerem na odpočinkový wellness pobyt s regeneračními procedurami, avšak pokud se chcete vrátit nejen perfektně odpočatá, ale také nabitá novými zážitky, naplánujte si protentokrát jiný program. Nevšední zážitek, na který budete společně vzpomínat ještě dlouho poté, nabízí proslulý dětenický resort. Nachází se kousek od Prahy směrem na Mladoboleslavsko v Jičínském kraji nedaleko Českého ráje, v jehož okolí je spousta zajímavých míst na výlety.

Dětenice ženám každé pondělí zdarma

Na to, že by ženy měly čas od času hodit starosti s vařením, úklidem a péčí o potomstvo za hlavu, myslí i v malé vesničce Dětenice. Právě tam byla roku 2003 otevřena historicky první středověká krčma nabízející pohostinství v dobovém duchu. „Vyrazit na odpočinkový den je s blížícím se koncem léta ideální čas. Čas dovolených má většina z nás za sebou a do vánočních svátků je ještě daleko. Proto jsme přišli s pravidelnými pondělky věnovanými ženám. V doprovodu platícího mužského mají všechny maminky, partnerky, manželky a babičky vstup na barokní zámek nebo do místního pivovaru zdarma,“ říká Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu. „Každé pondělí máme pro ženy připravený také oběd či večeři v dětenické krčmě zdarma. Naši kuchaři, zruční v přípravě lahodných středověkých krmí, vám připraví krůtí prsa na rožni podávaná na salátu ve stříbře. K tomu si můžete vychutnat sklenku bílého nebo červeného vína,“ dodává Ondráčková.

Příběh o Arturovi a jeho pivu lásky

Až budete v Dětenicích, určitě nevynechte návštěvu místního pivovaru. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let. Prohlédnete si dobové pivovarnické interiéry sladovny, bednárny, varny, laboratoří, chmelnic, ležákových sklepů, spilky a ledárny. Dozvíte se, co bylo třeba připravit pro výrobu dětenického Piva lásky, jehož tradice pochází z roku 1307. Právě v tomto roce dětenický pán Beneš získal tajný recept na zázračné pivo, které mužům dodávalo mocnou sílu a chtíč. Krásná panenská dcera dětenického pána Beneše uvařila za úplňku před hradbami dětenického sídla pivo dle originální tajné receptury a každý, kdo ho vypil, pocítil silný sexuální pud. Proto bylo od té doby užíváno vždy jako lektvar na rozproudění mužství. Prohlídka je zakončena ochutnávkou tohoto kouzelného nápoje.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: