Tvarovací hmoty pro děti jsou hitem letošních Vánoc

Tvarovací hmoty pro děti jsou hitem letošních Vánoc

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Po roce opět přicházejí vánoční svátky a my si, jako již tradičně, začínáme lámat hlavu, čím obdarujeme naše ratolesti. Nejdůležitější ze všeho je neztrácet hlavu a nepodléhat každému dětskému přání napsaném v dopise pro Ježíška. Zvláště u nákupu dárků pro děti je těžké odolat, protože je všude spousta krásných hraček, knih a plyšáků. Nakupujte letos s rozumem a pořiďte dětem hodnotné dárky s přidanou hodnotou, které je jen tak neomrzí a pomohou jim rozvíjet osobnost.

Vánoce jsou pro děti kouzelným obdobím, které se jim vryje do paměti a k němuž se budou nostalgicky rády vracet i v pozdějším věku. Kdo z nás si občas nevybaví chvíle z bezstarostného dětství, kdy jsme se zatajeným dechem a rozzářenýma očima netrpělivě vyčkávali příchodu Ježíška a nemohli se dočkat, jaké dárky najdeme pod nádherně ustrojeným stromečkem? V dospělosti vnímáme vánoční svátky o poznání rozporuplněji. Na jednu stranu se stále těšíme na ty kouzelné chvíle strávené s našimi blízkými, na straně druhé už víme, že dárky nenosí Ježíšek, ale musíme se o ně postarat sami. A to je úkol nesnadný, neboť v dnešní době je nabídka dárků pro děti natolik pestrá, že vybrat v ní tu pravou nadílku zrovna pro vaše děti není lehké.

Svět tvořivých dětských ruček

Vánoční dárky pro děti bývají ve znamení hraček, knížek, plyšáků, stolních her a nepopulárních „měkkých“ dárků. Tradiční dárky jsou určitě vhodné a nepohrdne jimi žádné dětské srdce, avšak měli byste myslet i na nějaký originální dárek pro radost, který dětem vystačí na hodiny a hodiny nekonečné zábavy. Klasické hračky v podobě panenek a autíček jsou sice krásné, ale hraní s nimi velmi rychle omrzí, stejně jako se hračky samotné rychle okoukají. Hitem poslední doby mezi rodiči i dětmi jsou modelovací hmoty, které jsou k dostání v širokém barevném spektru a z různých materiálů. Nabízejí neomezený prostor pro fantazii, neboť je z nich možné vytvořit bezpočet barevných výtvorů.

„U rodičů s dětmi jsou velmi žádané kreativní modelovací sady PlayFoam. Jde o nealergický a netoxický materiál vyvinutý pro potřeby dětského rozvoje s maximálním ohledem na zdraví a bezpečnost těch nejmenších. Základem jsou drobné kuličky z měkkého pěnového materiálu, které při sobě drží speciálně vyvinuté elastické pojivo. Za pojivem stojí několik let vývoje v laboratoři, aby mohlo mít tu vlastnost, že nejlépe přilne opět jen ke stejnému pojivu. Pokud se dostane do kontaktu s jiným materiálem, není přilnavost dostatečná pro jeho uchycení a nenalepí se na něj,“ říká Marcel Pech, marketingový ředitel prodejce dětských hraček Pexi na českém a slovenském trhu. „Díky tomu si s modelínou mohou děti bez obav modelovat na dřevěném nebo lakovaném stole, na skleněné či plastové desce, na linoleu, a dokonce i na krátce střiženém koberci. To vše bez mastných fleků a šmouh,“ dodává Pech.

Klasickým plastelínám už odzvonilo?

Klasická modelovací hmota, kterou známe z dětství, se brzy stane milou nostalgickou vzpomínkou. Snad každý z nás si vzpomíná na tvůrčí úsilí ze školou povinných let, kdy jsme se snažili se zápalem sobě vlastním vymodelovat z hmoty nasekané na kousky roztodivné postavičky a zvířátka. Vlastnosti klasické modelíny jsou v současné době spolehlivě překonány co do praktičnosti, bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti, a tak této dnes již můžeme říct retro hmotě zůstává pouze nepopiratelná nostalgická hodnota. Moderní tvarovací hmoty splňují potřeby rozvoje jemné motoriky a obrazotvornosti stejně tak dobře, a navíc nešpiní, nelepí a na konci kreativního procesu nezanechávají nepořádek.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: