Turisté si oblíbili středověkou krčmu v Dětenicích

Turisté si oblíbili středověkou krčmu v Dětenicích

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Od chvíle, kdy byla otevřena první krčma jakožto zbrusu nový restaurační koncept, už sice uplynul nějaký ten rok, přesto se však potenciál podniků tohoto druhu zdaleka nevyčerpal. Mají co nabídnout v každém ročním období, ať pálí slunce, nebo zebe mráz. Pokud jste ještě nenavštívili středověký hostinec s nezaměnitelnou atmosférou, máte nejvyšší čas. Třeba u příležitosti blížících se podzimních svátků.

Léto a čas dovolených nemilosrdně odvál čas a máme tu tolik nepopulární podzim se svým typicky nevlídným sychravým počasím a vyhlídkou na volné dny až s příchodem vánočních svátků. I když se zdá, že je situace bezútěšná a není z ní jiné východisko, než toto neoblíbené období přetrpět, není tomu tak. Říká se, že člověk má největší požitek z toho, když se na něco může těšit. Dokonce mnohem větší, než když se vytoužené věci či chvíle nakonec opravdu dočká. Zaměřte se tedy na radostné plánování a podnikněte s příchodem chladnějších měsíců zábavný výlet s nabitým programem. Vyrazíte-li s partnerem či s rodinou na celý víkend na putování do minulosti, o zábavu nebude nouze a venkovní počasí vás také nerozladí, protože se před podzimními plískanicemi ukryjete v prostorách středověky zařízeného a vybaveného areálu.

Oslavy 28. října

Jednou z největších výhod historicky první krčmy v Dětenicích je, že hodování ve stylu hradního stolování hlubokého středověku není to jediné, co může nabídnout. V malé obci Dětenice, rozkládající se na Jičínsku, se nachází celý komplex původních panství, který náleží ke stejnojmennému zámku vystavěném v barokním stylu. Ten nabízí rozsáhlé možnosti vyžití v průběhu celého roku, navíc čas od času překvapí jedinečnými akcemi pořádanými v souvislostí s nějakou významnou příležitostí. Nyní se například blíží oslavy 28. října, připomínající vznik samostatného československého státu. „V tento sváteční den bude pro návštěvníky otevřen zámek s unikátní sbírkou zbraní Maltézských rytířů i pivovar, při jehož prohlídce se dozvíte, jak se vařilo pivo v 19. století,“ láká na zajímavý doprovodný program Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu.

Blíží se Dušičky

Přelom října a listopadu tradičně patří památkám všech zesnulých. Navzdory očekávání bude posledního října ve večerním čase probíhat nevšední program plný… nemrtvých. Podle legendy lidé v dávných dobách věřili, že v noci z 31. října na 1. listopad se na svět vracejí duše zemřelých a vyhledávají pomoc příbuzných a známých, aby jim pomohli překročit onu hranici do země mrtvých. Aby duchové viděli na cestu, lidé jim svítili svítilnami z vydlabaných dýní. Převlékali se do starých hadrů a malovali si obličeje, aby byli ochráněni před zlými duchy.

Středověké krčmy dnes už patří ke standardním zážitkovým místům, které nabízejí kromě pohoštění chutnou krmí a lahodným mokem i možnost zhlédnutí akční a chvílemi až nervy drásající podívané, jako je například poprava oběšením, upalování čarodějnic, výslech inkvizice nebo praktické ukázky útrpného práva.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: