Trpíte na opakované ekzémy a záněty kůže? Podpořte činnost lymfy

Trpíte na opakované ekzémy a záněty kůže? Podpořte činnost lymfy

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kdo se někdy setkal s atopickým ekzémem či jiným zánětlivým onemocněním kůže, dobře ví, o jak nepříjemné onemocnění se jedná. Zvláště vrací-li se opakovaně s úporností sobě vlastní. Ačkoliv genetika má na přecitlivělosti kůže a sliznic v řadě případů velký podíl, není zdaleka jedinou příčinou. Stále častěji je za tento rozšířený problém zodpovědný narušený imunitní systém, jemuž ve správném fungování brání nahromaděné toxiny v těle. Vy můžete napomoci jejich vylučování mimo jiné tím, že budete udržovat lymfu v pohybu.

Konkrétně atopický ekzém patří k běžně rozšířeným chronickým civilizačním chorobám v průmyslově vyspělých zemích západního světa. Ve stále narůstající míře postihuje děti. Udává se, že ve vyspělých zemích jím trpí až 20 % dětské populace, přičemž u řady malých pacientů přetrvávají potíže do dospělého věku. Atopický člověk má přecitlivělou kůži a sliznice, jež jsou snadno drážděny vnějšími mechanickými podněty, toxiny, chemickými látkami apod. V reakci na toto dráždění v organismu nastane zánětlivá imunitní reakce – k typickým průvodním příznakům patří otok, svědění, nadměrná tvorba hlenu či zarudnutí pokožky. Zánětlivé kožní ekzémy mohou být alergického i jiného původu. Na vině může být infekce či autoimunitní porucha, jako je tomu například v případě lupénky.

Lymfa pomáhá obnovovat přirozenou ochrannou bariéru kůže

Všechny záněty kůže spojuje společný prvek – poškození buněk a nedostatečná produkce proteinů, lipidů a dalších potřebných látek jako urea a kyselina mléčná. V důsledku toho je porušena kožní bariéra tvořená z lipidů, která organismus chrání před průnikem toxických látek z vnějšího prostředí. Aby se obnovila narušená přirozená obranyschopnost kůže, je nutné podpořit činnost lymfatického systému, který z ní jako jediný dokáže odstranit toxiny. Díky lymfě se toxiny dostanou do jater a ledvin, orgánů na vylučování odpadních látek, a mohou být dále sprovozeny z těla ven. S procesem zbavování se toxinů významně pomáhají i speciální bylinné přípravky.

„Čistě přírodní preparát Joalis Lymfatex obsahuje komplex rostlinných výluhů, který se používá při odstraňování infekčních ložisek z lymfatického systému. Je zpracován moderními technologiemi, optimalizujícími jeho účinnost. Kozinec, jedna ze složek, příznivě působí na přirozenou obranyschopnost, podporuje imunitu a prospívá i ledvinám,“ říká Marika Kocurová, marketingová ředitelka výrobce přírodních detoxikačních preparátů Joalis. Zdůrazňuje, že při chronických onemocnění kůže by mělo být prioritou obnovit a zefektivnit činnost lymfy, aby byla posílena lipidová bariéra kůže a její schopnost bránit průchodu cizorodých látek.

Chronické kožní záněty jako genetická vada?

Člověk může mít k hypersenzitivitě kůže vrozené předpoklady, ovšem stále se zvyšující počet nových pacientů ukazuje, že na vině jsou i jiné příčiny. Nejčastější z nich je toxická zátěž organismu. Mezi zdroje toxinů patří samotná existence lidstva, životní prostředí, strava i konkurenční živé organismy. Poruchy imunitních a vylučovacích mechanismů mají za následek sníženou schopnost organismu bránit se těmto cizorodým látkám a vylučovat je z těla ven přirozeným způsobem. Klasická léčba má své výhody, stejně tak i limity, a to právě tam, kde je potřeba přistupovat k lidskému organismu celostně a nahlížet zdravotní problém z pohledu jednoty psychiky i fyzična.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: