Tři čtvrtiny lidí potřebují spát v absolutním klidu, 90 % chce kvalitní matraci

Tři čtvrtiny lidí potřebují spát v absolutním klidu, 90 % chce kvalitní matraci

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail
 
Ticho, tma a větraná místnost jsou hlavními předpoklady správné regenerace. Bez ní je tělo vystavené většímu stresu, klesá mu imunita a snadněji podléhá infekcím. Z dlouhodobého hlediska kvalitní spánek prodlužuje život a napomáhá zdravému psychickému stavu. Podle studie americké National Sleep Foundation až tři čtvrtiny dotázaných potřebují mít absolutní ticho a tmu a 92 % lidí považuje za klíčové pro dobrý spánek mít kvalitní matraci a polštář.
 
„Zdravému spánku prospívá, když si nastavíme pravidelný režim a spíme ve vhodném prostředí,“ uvedl David Cloud, ředitel National Sleep Foundation a dodal: „Spánek je jedním z klíčových faktorů ovlivňujících zdraví a jeho náležitá kvalita je důležitá pro udržení dobrého celkového zdravotního stavu.“ Podle studie je pro 86 % respondentů důležitá i kvalita povlečení. Ticho a tmu v místnosti, kde se spí, považuje za podstatný faktor 74% resp. 73 % dotázaných. Průzkum také odhalil, že většina Američanů upřednostňuje vlastní vybavení ložnic i před kvalitními hotely. Více než šedesát procent respondentů hodnotí své polštáře jako lepší, než ty, které nabízejí kvalitní hotely. Pohodlnější matrace má doma 55 % z dotázaných.
Čtvrtinu lidí ruší pohyb partnera
Ačkoli průzkum ukazuje, že pro stále více Američanů je kvalitní spánek jednou z priorit, až příliš mnoho jich přiznává problémy se spánkem. Téměř jedna čtvrtina respondentů (24 %) uvedla, že jejich spánek ruší pohyb partnera, se kterým spí. „Správně vyrobená matrace s přírodními materiály, jako jsou například koňské žíněv kombinaci s taštičkovými pružinami, dokáže výrazně utlumit pohyb vedle spícího člověka. Jde jen o to vybrat tu správnou tvrdost vzhledem k spánkovým návykům a potřebám,“ vysvětlil Luboš Šnejdar, ředitel společnosti RoyalComfort, předního prodejce vysokých matrací americké provenience. Dodal, že kvalitní matrace z přírodních materiálů má skvělé termoregulační schopnosti a dokáže tak připravit ideální spánkové klima.
Výzkum zaznamenal snížení bolestí zad o 55 % 
Výběr ložního vybavení je tak svým způsobem investice do zdraví. Kvalitní spánek znamená zlepšení paměti a koncentrace, snížení nadváhy a celkově prognózy delšího života. Vložené prostředky se tak bohatě vyplatí. Naopak špatná matrace může kromě bolestí zad a krku zvyšovat míru stresu, se kterou se během dne lidé vyrovnávají. „Kvalitní matrace umožňuje spícímu strávit delší čas v hlubokém spánku, který je důležitý pro regeneraci fyzických i duševních sil,“ doplnil Luboš Šnejdar. Jeho slova potvrzuje i studie, kterou uveřejnil vědecký chiropraktický časopis Journal of Chiropractic Medicine. Autoři zkoumali u 30 ženských a 29 mužských dobrovolníků vliv kvality a tvrdosti podložky na úroveň spánku. Nejdříve je nechali po dobu čtyř týdnů spát na jejich vlastních postelích, které byly v průměru 9,5 roku staré, a poté jim na stejnou dobu umožnili spánek na nových, tvrdších a kvalitnějších matracích. Po pokusu zaznamenali razantní snížení míry bolestí zad – o 48 %, a naopak zvýšení deklarované kvality spánku u sledovaných osob o 55 %.
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: