Tipy pro královský objem vašich vlasů

Tipy pro královský objem vašich vlasů

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Za krásné, lesklé, zdravé a objemné vlasy by mnoho žen dalo půlku království a prince k tomu. Po cestě za vysněnou hřívou však číhá mnoho nebezpečí, a realita je tak většinou přesně opačná. Někdy stačí drobný deštík, někdy zase ranní mlha a někdy vlasy zplihnou jen tak. Můžeme to svádět na karmu nebo na gravitaci, musíme však vědět, jak s tím bojovat.

Kvalitní šampon

Kvalitní vlasová kosmetika určená pro zvýšení objemu vlasů je v tomto případě pravděpodobně nejdůležitější. U ní všechno začíná a zase končí. Objevení toho správného šamponu může chvíli trvat, pokud se tak ale stane, máme napůl vyhráno. „Šampony pro větší objem musí vlasy jemně čistit, zároveň je však posilovat a zajišťovat jejich měkkost. Osobně zákaznicím doporučuji šampon Nouvelle Volume Effect z řady Body Booster.“, říká vlasová expertka kosmetiky Nouvelle Monika Plachá. Kromě šamponů v současné době existují už i spreje na objem. Ten nabízí i již zmíněná řada Body Booster, v jejíž nabídce kromě šamponu a spreje na objem naleznete i  neoplachový kondicionér, který vlasy zjemní a zároveň je nezatěžuje.

Střih

Toužíte-li po objemu, volte spíše kratší a vzdušnější střih. Pokud jsou vlasy delší než po ramena, spíše během dne plihnou. Místo rovného zastřižení je vhodnější je nechat sestříhat na temeni hlavy. A přestože se poslední dobou rozmáhá myslet ekonomicky a kadeřnické úpravy si dělat za pomoci svého vlastního umu, v tomto případě je lepší nechat veškerou práci na profesionálech.

Péče po mytí

Pro vzdušný vzhled je třeba vlasům dopřát péči hned po mytí. Bez jakýchkoli úprav nemůžete totiž čekat zázraky. Nejlepšími přáteli se pak stávají tužidlo, tenký hřeben a fén. Tužidlo naneste po umytí ke kořínkům a vlasy vyfénujte, dokud nebudou jen lehce vlhké. Následně použijte hřeben a v předklony přes něj fénujte vlasy těsně u hlavy. Pomůže vám to vlasy nadzvednout a díky tužidlu je tak zafixujete. I pro suché a nemyté vlasy však existuje rychlá pomoc a tou je obvykle suchý šampon. V drogeriích je v současnosti k dostání i šampon ve spreji určený právě pro větší objem. Ten nastříkejte do vlasů zhruba z dvaceti centimetrů, následně jej vmasírujte do pokožky hlavy a vlasy rozčešte.

Zázrak jménem henna

Přestože je henna postrachem mnohých žen, s vlasy dokáže přímo zázraky. Není vhodné ji však aplikovat na chemicky odbarvované vlasy nebo na trvalou. Pokud se tedy rozhodnete pro tuto bylinku, dodržujte alespoň pětitýdenní rozmezí od posledního barvení a jiných chemických zásahů. Nechcete-li s barvou vlasů experimentovat, zvolte hennu bezbarvou, která se používá pouze jako regenerující a posilující zábal. Na rozdíl od klasických barev, henna neproniká do struktury vlasu, ale obaluje jej. Vlasy jsou poté hustší, pevnější, méně se lámou a mají neodolatelný lesk.

Životospráva

Pamatujte na to, že existuje rozdíl mezi tím, jestli vám matička příroda nadělila jemné vlasy bez objemu a mezi tím, jestli si je ničíte nevhodnou životosprávou. Zatímco v prvním případě se musíte spolehnout na rady uvedené výše, v případě druhém máte ještě pořád šanci, že se situace zlepší. Pokud se vlasy lámou, příliš mastí nebo se vám tvoří lupy, obvykle to znamená, že je s vaším tělem něco v nepořádku. Zaměřte se na svůj jídelníček a zkuste najít, kde máte mezery. Třeba vám změna prospěje po všech stránkách a zmíněné problémy časem vymizí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: