Tipy pro originální grilovací party

Tipy pro originální grilovací party

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Grilovací party k létu patří stejně neodmyslitelně jako sluneční paprsky a koupání. Přečtěte si tipy, jak uspořádat takovou, na kterou vaši hosté nezapomenou!

Dejte si záležet na jídle

Již namarinované klobásky či maso umí v supermarketu koupit každý. Nejedná se však o žádnou zázračnou gastronomii a kvalita těchto produktů nedosahuje domácí stravě ani po kotníky. Pro svou grilovací party vymyslete speciální menu, které bude myslet jak na vegetariány, tak masožravce nebo třeba i děti. U hostů určitě zabodujete, pokud ugrilujete i ryby, na které si mnozí často netroufají. V dnešní době však není těžké pořídit čerstvou rybu a když ji vhodně doplníte bylinkami, máte umělecké dílo na světě.

Jídlo můžete doplnit i letními nápoji, jako je Aperol Spritz či Mojito. K nealkoholickým nápojům určitě zařaďte ty z čerstvého ovoce a zeleniny. Osvěžující je například okurková nebo bezinková limonáda. Co se množství jídla týče, domluvte se s hosty na jejich preferencích již předem a pokud by přece jen jídlo zbylo, zásobte se krabičkami na výslužky , do kterých hostům výslužku připravíte. Krabičky můžete nechat vyrobit i na zakázku, a to například na e-shopu Paketo.cz .

Vymyslete téma celé události

Tematické party jsou hitem od nepaměti a není jediný důvod, proč byste jednu nemohli uspořádat i vy. Vymyslete téma, které je vám blízké, a podle toho plánujte dál. Dejte si záležet na dekoracích, prostírání a dle vámi zvoleného tématu upravte i občerstvení. Rozhodnete-li se například pro party jako na Divokém západě, nejlépe se bude hodit flák masa, klobásy, brambory a kukuřice. Téma navíc nezapomeňte ohlásit hostům s předstihem, aby se mohli pořádně vymódit. Uspořádat lze i soutěž o nejlepší kostým, jejíž výherce bude ohodnocen nějakou pozorností.

Místo k relaxaci

Pokud k tomu máte prostory, vřele doporučujeme připravit místa na zahradě, kde budou společensky unavení hosté moci odpočívat. Ideální jsou v tomto případě obří polštáře, houpací síť nebo i jen lehátko v bazénu.

Mějte v záloze odpolední a večerní program

Přestože mnohdy zábava proudí sama a není potřeba mezery vyplňovat hrami či jiným programem, neuškodí mít pro nudné chvilky něco v záloze. Hodit se mohou společenské hry či lze uspořádat i večerní promítání. Pro inspiraci navíc není třeba chodit daleko, hosté určitě ocení i třeba hru na schovávanou, která všechny na chvíli vrátí do dětských let.

Buďte připraveni na výkyvy počasí

Malý deštík grilovací party určitě nezkazí, ale taková bouřka, která potrvá celé odpoledne, už by mohla zamávat s vašimi plány. Před samotným večírkem tedy sledujte předpověď počasí a pokud by hrozilo, že se počasí ten den úplně nevydaří, raději akci přesuňte. Na malé výkyvy počasí však stačí mít připraven přístřešek, kam se hosté budou moci schovat. Stejně tak nezapomeňte chránit i jídlo, které je spolu s grilem vhodné umístit někam, kam si na něj kdejaký déšť nepřijde.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: