Tipy na aktivní zábavu se psem

Tipy na aktivní zábavu se psem

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Psi potřebují pravidelný pohyb pro to, aby se mohli přirozeně realizovat a byli zdraví a šťastní. Aktivity s vaším čtyřnohým kamarádem mají navíc tu výhodu, že se chtě nechtě budete držet v kondici i vy. Upřené a vyčítavé psí pohledy žadonící o vyvenčení vás donutí několikrát za den alespoň k minimálnímu pohybu.

Ke zdravému tělesnému i psychickému vývoji potřebuje každý psí jedinec pohyb na čerstvém vzduchu, aby utužoval své zdraví a přišel do kontaktu s ostatními lidmi a zvířaty. Tato potřeba by jim neměla být v žádném případě odpírána, koneckonců může být prospěšná i pro nás lidi. Existuje široké spektrum psích aktivit – docházení na „cvičák“, účast na výstavách a soutěžích či jen obyčejné procházky a výlety. Nechte se inspirovat našimi tipy, jak se se svým mazlíčkem zabavit.

Městské vyžití

Život ve městě nabízí jiné možnosti vyžití a do volné přírody je to zpravidla daleko. To však neznamená, že by psí život měl být kvůli tomu nutně chudší. I městské parky nabízejí dostatečně velký prostor pro hry a fyzické aktivity. Zkuste jim na takové vycházky zaopatřit nějakou hračku, s kterou se vyřádí a příjemně unaví. Pokud má váš pes parťáka, pořiďte jim lano na přetahování. Velmi dobře funguje také házení frisbee talířem. Aportování trénuje obratnost, pohotovost a hravou formou se učí poslušnost vůči pánovi. Pokud jste z Prahy, vyrazte třeba na celé nedělní odpoledne do zoo – psi jsou tam vítáni, pokud mají platný očkovací průkaz a jsou na vodítku. Všelijaké pachy zvířat představují pro psí čich neobvyklý stimul, s nímž se mezi paneláky během venčení nesetkají.

Výlet do přírody

Městské vyhlášky chovatelům striktně nařizují držet psy na vodítku a nepouštět je navolno. Chcete-li mu tedy dopřát svobodného pohybu, vyrazte do přírody. I tak platí, že pes musí být vychovaný a musí poslouchat na povel, jinak ho z vodítka nepouštějte. Nezapomeňte během aktivní zábavy dbát na dodržování pitného režimu! V neznámé přírodě bývá problém s čistým zdrojem vody pro osvěžení. Pro tento případ si s sebou přibalte zdravou vodu pro psy Fooky Water a bude o starost méně. Získáte záruku nezávadného zdroje vody, obohacené navíc o vápník pro zdravý růst svalů a kloubů. Nedílnou součástí je i praktická miska pro podání, která se dá snadno připevnit zpět k lahvi. Výletním tipem vhodným i pro čtyřnohého mazlíčka je například pražská Divoká Šárka, Průhonický park, výšlap na kopec Radobýl anebo naučná stezka Kladskými rašeliništi.

Cvičiště

Centra specializovaná na výcvik jsou dobrým tipem pro aktivitu psů všech velikostí a plemen. Dovedou přetransformovat energii, kterou pes oplývá, do smysluplného výcviku a získání takových kvalit, jako je disciplinovanost, vytrvalost a píle. Zdolávání různých překážek, prolézaček a houpaček se nazývá agility trénink a je zacílené na získání dovedností jako postřeh, hbitost a fyzická zdatnost.

Pokud si váš pejsek po vydatném sportovním odpoledni venku nebo na cvičišti zaslouží odměnu, vezměte ho do psí pekárny či kavárny. Ano, i takové podniky pro naše čtyřnohé miláčky se pomalu začínají objevovat.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: