Termo prádlo není jen pro lyžaře. Pro koho se hodí a jak ho vybrat?

Termo prádlo není jen pro lyžaře. Pro koho se hodí a jak ho vybrat?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ti, kteří holdují sportování, si nedovedou své oblíbené pohybové aktivity představit bez minimálně jedné vrstvy funkčního prádla. Věděli jste, že funkční prádlo se doporučuje i pro jiné aktivity než jen lyžování? Využijete ho hlavně teď v zimě pro volný čas stejně jako na procházky v přírodě či zimní dovolenou na horách. Poradíme vám, k čemu je termo prádlo dobré a jak ho správně vybrat.

Jak termo prádlo funguje

Při zvýšené pohybové aktivitě lidské tělo začíná vylučovat pot, a to dokonce i při těch méně náročných disciplínách. Jedná se o naprosto přirozenou funkci, která ochlazováním zabraňuje přehřátí organismu. Jakkoli je to užitečné, je to pro nás většinou nepříjemné – kýženým efektem je dobrý pocit a vyplavené endorfiny, nikoli koláče v podpáží a pot stékající po zádech. Proto sportovci nedají dopustit na kvalitní funkční prádlo, které díky svému vysoce prodyšnému materiálu dokáže odvést pot z povrchu těla pryč, aniž by vás na tělo studilo. Materiály jsou totiž navržené tak, aby vlhkost nenasály do sebe, ale odvedly ji skrze další vrstvy oblečení ven. Dobrou službu ale prokáže nejen sportovcům – pokud jste zimomřiví nebo naopak v létě špatně snášíte horko, je pro vás funkční prádlo jako dělané.

Obecně funkční prádlo rozdělujeme do tří vrstev. První odvádí vlhkost z povrchu těla a zároveň udržuje tělo v teple a suchu. Jde o kousky, které jsou v přímém kontaktu s naší kůží, jako například spodní prádlo, ponožky či trička. Druhá, tzv. termoizolační vrstva oblečení chrání tělo před chladem zvenčí – to znamená, že nepropustí studený vzduch k tělu a zároveň kumuluje námi vytvořené teplo. Patří sem třeba roláky a mikiny. Třetí, svrchní vrstva tvoří bariéru mezi tělem a vnějším okolím. Měla by být nepromokavá a zároveň prodyšná, aby odvedla vlhkost vyprodukovanou tělem ven. Spadají sem bundy, kalhoty či větrovky.

Jak termo prádlo vybrat

Důležité je rozmyslet si, pro jakou fyzickou aktivitu plánujete oblečení využít. Chystáte se během zimy na lyže? Užije vás spíš na stanování v létě, kolo, běh či jógu? Funkční prádlo si budete pochvalovat dokonce i v případě, že jedinou vaší aktivitou jsou procházky venku nebo venčení psího mazlíčka. Podle toho, zda chcete od termo prádla spíše zahřát, nebo aby odvádělo pot a vlhkost od těla, se budou odvíjet vaše požadavky na výběr.

Funkční prádlo berte jako investici – aby dobře plnilo svou funkci, nevyplatí se na něm šetřit. Když vychytáte dobrou nabídku, můžete ho pořídit za slušnou cenu. Anebo se rozhlédněte po nabídce outletových obchodů. Internetový outlet OutletClub.cz nabízí značkové termo prádlo Sensor celoročně za výhodné ceny, které vás nezruinují a dopřejí vám kvalitní a funkční pohodlí. Sensor je navíc český výrobce a číslo jedna ve výrobě funkčního prádla, který používá špičkové funkční materiály od předních světových výrobců. V nabídce najdete termo prádlo pro letní, zimní i celoroční použití.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: