Správná péče o vlasy a pokožku v sychravém počasí

Správná péče o vlasy a pokožku v sychravém počasí

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podzim a jaro nejsou noční můrou jen pro náš imunitní systém. Teplotní změny, časté deště, ranní mlhy a nevlídné počasí trápí i naši pokožku a vlasy. Jak o sebe správně pečovat, aniž by jedno či druhé přišlo k úhoně?

Díky výše zmíněným jevům trpí vlasy možná i více, než když jsou v létě neustále vystavovány suchu a slunečním paprskům. Proto je třeba si na nich dát obzvláště záležet. Na řadu přichází kvalitní vlasová kosmetika řady Double Effect od českého výrobce Puls. Vlasy je třeba přes podzimní měsíce mýt častěji, například jednou za dva dny. Díky tomu se ale mohou vysoušet, a tak by měl každý do svých pravidelných procedur alespoň jednou týdně zařadit i vlasové masky. Doporučujeme například masku Nouvelle Nutritive, která obsahuje keratin a působí anti-staticky. Vlasy zjemní a zároveň je ochrání před následky častého používání fénů, žehliček a kulem na vlasy. Pozor by si však měli dát i ti, kteří na podzim pravidelně chodí do solárií či suchých saun. „Kvůli podpoře imunity vždy na podzim začínám chodit do sauny, která je sice zdraví obecně prospěšná, ale vždy mi strašně vysuší vlasy. Malým fíglem je si vlasy svázat a vystavit je tak suchému vzduchu co nejméně. Hlavně ale kromě kondicionéru pravidelně používám i vlasové masky, čímž jim dopřeju alespoň prostor pro regeneraci.“, říká studentka vysoké školy Kristýna Machačová. Kromě kvalitní kosmetiky je také třeba dbát na minimalizaci drastických zásahů, jako je přílišné barvení, žehlení vlasů příliš vysokou teplotou, apod.

Co se týče pokožky, třemi základními pravidly jsou očista, hydratace a ochrana. Podzim přímo přeje různým peelingům a hloubkové čištění, nebojme se je tedy praktikovat. Mnohé z nás navíc s koncem léta opět začínají používat více make-upu, ale i pudrů, růží na tvář, apod., proto je třeba i více dbát na to, abychom se těchto nečistot dokázali zbavit. Make-up však nemusí nutně znamenat zlo či zátěž pro pokožku. Naopak v chladných měsících působí také ochranně a měl by tvořit základ našeho líčení. Vybírejme však světlejší odstíny a nanášejme malou vrstvu. Aby make-up vydržel celý den, osvědčeným tipem jsou fixační spreje, které prodlužují nalíčení, kontrolují lesk pleti a osvěžují. Naprostou denní samozřejmostí jsou také hydratační krémy. Ty bychom měli používat jak večer, předtím, než uléháme, ale i ráno, než začneme s líčením. Krém vždy vybírejme podle typu naší pleti, jinak hrozí, že bude pokožka místy zanícená a podrážděná.

Správná péče o pleť a vlasy je naprosto stěžejní už jen z toho důvodu, že nás díky ní nečeká v zimě tolik nepříjemností. Nezapomínejme však i na fakt, že kvalitu vlasů a pokožky z velké části ovlivňuje také celková životospráva. Stejně tak, jak o sebe pečujeme zvenčí, tak bychom o sebe měli pečovat i zevnitř; jíst kvalitní a vyváženou stravu, dostatečně se hýbat a pokud možno, vyvarovat se stresovým situacím.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: