Skoncujte s polámanými a zničenými vlasy jednou provždy

Skoncujte s polámanými a zničenými vlasy jednou provždy

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vyzkoušeli jste každý kosmetický přípravek, který byl kdy vynalezen, a stejně vaše vlasy připomínají chemlon či ještě hůře, slámu? Nevíte si už rady s tím, jak docílit stejné hřívy, jakou vám dnes a denně ukazují v televizních reklamách? Podlehněte kouzlu přírodních a bio produktů, které čerpají sílu z rostlin daleké Brazílie.

Šampony, laky, gely, oleje, žehličky a kulmy. To vše, ač je prezentováno jako prostředek k dokonalému účesu, většinou působí přesně opačně. Vlasy, vystavené každodenní zátěži, jednoduše nevydrží vše. Následkem užívání všech možných přípravků a nástrojů tedy nejsou vysněné lokny, ale cosi, co je noční můrou každé ženy.

Prvním krokem k nápravě je zbavení se poničeného základu. Pokud vás ranní pohled do zrcadla dohání k pláči, nejprve ze všeho navštivte kadeřnici a buďte nekompromisní. Vše zničené musí pryč. A to i v případě, že se jedná o deset centimetrů konečků, a váš cíl mít vlasy až po pás se tak tento rok neuskuteční. Vězte totiž, pokud byste tento krok nepodnikli, růst se tím stejně nepopožene, jelikož suché a zničené konečky se budou vesele lámat dál.

Krokem druhým je minimalizace používání chemických produktů a vystavování vlasů vysokým teplotám. Pokud vám to čas umožňuje, nefénujte vlasy vždy po umytí, ale nechte je volně uschnout. Co se týče přípravků na vlasy, používejte takové, které obsahují přírodní, organické a vegan přísady, a zároveň se vyhýbají přísadám škodlivým a toxickým. Z přírodních surovin můžeme zmínit například lusky keře Acacia, Aloe Vera, léčivou bylinu Amla, arganový olej, semínka keře Guarana či stále nedoceněnou hennu.

Některé z těchto přísad obsahují vlasové přípravky řady Amazonia Preciosa či přírodní barvy na vlasy Surya Henna od výrobce Brazil Products. Tyto produkty jsou čistě přírodní, vegan a při výrobním procesu nejsou prováděny pokusy na zvířatech za účelem testování kosmetických produktů, ani jejich jednotlivých složek.

Zmíněné barvy na vlasy vám napoví, co jest krokem třetím. Pokud jste zvyklí na jinou barvu než vaši přírodní, nemusíte se tohoto zvyku vzdávat. Vyzkoušejte barvy na vlasy na bázi henny, které obsahují dalších čtrnáct bylin a jsou hypoalergenní, dermatologicky testovány a v jejich složení nenajdete minerální oleje, silikony, sulfáty nebo parabeny. Henna navíc působí jako neviditelný ochranný obal, který vlasy chrání před škodlivými vnějšími vlivy, tím pádem každým barvením poskytujete vlasům hydrataci, regeneraci a především ochranu.

V péči o vlasy nezapomínejte, že na jejich kvalitě se neodráží jen používané prostředky, ale celková fyzická i psychická kondice. S tím souvisí i skladba vašeho jídelníčku, pohybová aktivita a zdravý životní styl.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: