Školní rok již klepe na dveře. Nenechávejte nákupy na poslední chvíli

Školní rok již klepe na dveře. Nenechávejte nákupy na poslední chvíli

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

První polovina srpna je již skoro za námi a každý správný školák by touto dobou měl mít ořezané pastelky a cvičně nosit aktovku. Máte u vás doma splněno?

Bačkory, pytlík na svačinu, úbor na tělocvik, kufřík na výtvarnou výchovu, flétna a tisíc dalších nezbytností. Seznam toho, co vše je potřeba koupit, je zkrátka nekonečný. Není tedy na škodu si pomalu, ale jistě začít odškrtávat jednotlivé položky ze seznamu. Jak vše pořídit během několika málo dnů za rozumnou cenu a nezbláznit se z toho? Zeptali jsme se několika maminek, které si tímto očistcem již prošly, na jejich rady a tipy.

Akce v supermarketech

Supermarkety jsou, co se týče nabídky psacích potřeb a různých sešitů, nejlepším místem, kde tyto drobnosti pořídit. Vše je většinou za rozumnou cenu a pohodlně na jednom místě. „Před dvěma lety, když jsem do první třídy vypravovala syna Matěje, jsem vše nakupovala v papírnictví. Zabralo to minimálně hodinu, Matěj mi do toho netrpělivě podupával, a když začal natahovat moldánky, raději jsem bez půlky věci odešla. Letos jsem s dcerou Aničkou však zašla do místního supermarketu, kde byla většina věcí k dostání. Vše jsem si vybrala sama a během dvaceti minut jsme odcházely.“, říká maminka Věra. To, co nenaleznete v obchodě, můžete pak jednoduše doplnit v papírnictví, kus práce je však za vámi.

Výhodné sety

U aktovek či penálů je v současné době problém nejen, co se týče kvality, ale také designu. Výroba v obchodech se většinou omezuje na design z různých filmů či pohádek a konkrétně aktovky jsou ušité halabala. Když už tedy během měsíce nezmění vaše dcera názor, že se jí vlastně Hannah Montana nelíbí, je vysoce pravděpodobné, že stejně za krátko přijde ze školy domů s batohem vejpůl. „Pro dceru jsem objednávala set obsahující batoh a penál v jednotných barvách u českého výrobce batohů a aktovek Leasyn. Milým překvapením byl sáček na obuv, který přišel společně s věcmi zdarma.“, uvádí maminka Markéta z Berouna. Zmíněný výrobce je navíc známý svým důrazem na bezpečnostech aktovek, které disponují jak pasivními, tak aktivními bezpečnostními prvky, a přec je cenově dostupný.

Online nákupy

Doba internetu nám umožňuje tolik, že by byla škoda toho nevyužít. Například slabikář či desky na čísla je možné objednat z pohodlí domova ve všech větších sítích knihkupectví. „Online vždy objednávám to, co není potřeba zkoušet. Ušetří mi to spoustu práce a času, který můžu věnovat rodině.“, říká s úsměvem Alena Pošmurná z Brna. Většina e-shopů navíc po dosažení určité částky objednávky nabízí dopravu a poštovné zdarma, tudíž se není proč strachovat, že zaplatíte víc, než kdybyste nakupovali v obchodě.

Nákupy školních potřeb je zbytečné nechávat na poslední srpnový týden. Ceny se v tuto dobu ještě nesnižují, tudíž díra v rozpočtu bude stejná, jako když budete připraveni již o pár týdnů dříve, ale navíc budete v klidu, že vám dítě nepůjde do školy v ošoupaných pantoflích a s otřískaným kufříkem, který chtě nechtě zdědilo po prarodičích. Doporučujeme tedy vzít obchody útokem a mít tuto záležitost co nejdříve z krku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: