Škola je tady. Vyhněte se zbytečným nákladům na nákup školních potřeb

Škola je tady. Vyhněte se zbytečným nákladům na nákup školních potřeb

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Prázdniny jsou snad pro každé dítě školou povinné vysněným časem oddechu a zábavy. Mají jen jednu špatnou vlastnost – rychle utečou. Nenechte se proto zaskočit a na začátek školního roku se dobře připravte. Pokud jste ještě nenakoupili školní potřeby, nezoufejte. Se začátkem školního roku je zpravidla pořídíte ještě levněji a navíc budete mít jistotu, že nenakoupíte nic zbytečně, protože budete mít k ruce seznamy přímo ze školy.

Nechat nákup školních potřeb až na samotný začátek roku má své výhody. V klidu můžete vše zvážit a porovnat nabídky jednotlivých prodejců, abyste nenakoupili drahé zbytečnosti, což by se vám pod vlivem všudypřítomné masivní reklamy mohlo lehce stát. Než vás zcela pohltí nákupní horečka, pamatujte na tyto rady, jak ušetřit.

Rodičovské právo veta

I dítě by mělo mít právo říct si k výběru to své. Nepodléhejte ale všem jeho výmyslům a ponechte si privilegium konečného rozhodnutí. Děti mají často přemrštěné požadavky a ještě neznají skutečnou hodnotu peněz, proto pro ně není problém navymýšlet si vše, co vidí u ostatních. Ve výsledku tak můžete utratit i dvakrát tolik, protože značkové věci znamenají značnou přirážku. Není potřeba, aby vaše ratolest měla svého oblíbeného hrdinu z animovaného filmu na všem, batohem počínaje, sáčkem na obuv a perem konče. Rozumnější je vsadit na nadčasové motivy, jež neomrzí.

Ne vždy rozhoduje cena

Chcete ušetřit a nemít zbytečné výdaje, proto se budete orientovat podle ceny, říkáte si. Ne všude je ale cena žádoucím kritériem při rozhodování. To platí hlavně u věcí, které by měly dlouho vydržet a nezpůsobit žádnou újmu. V takových případech by měla rozhodovat kvalita – levná školní taška, co se rozpadne ještě během školního roku, není opravdu nejšťastnější řešení. Tady raději už na počátku investujte více.

Nekupujte každý rok vše nové. Použijte fantazii!

„Při správné údržbě vydrží některé pomůcky ve slušném stavu celá školní léta. Poučte své dítko, jak má s nimi zacházet a dávat na ně pozor. Oblečení pravidelně perte, mírně ošuntělý penál omyjte, vyčistěte, případně využijte kreativity a ozdobte ho DIY prvky. Využít můžete obrázky, fotky, nálepky, nášivky a rozličné aplikace, jako jsou korálky, záplaty z jiných látek apod. Získáte tak navíc jedinečný kus, který nebude mít na školních lavicích obdoby,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy Idea Creative, v rámci kterého provozuje také e-shop s kreativními, výtvarnými a školními potřebami Koralky-dekorace.cz. Kromě zboží za dostupnou cenu tam najdete také inspiraci na DIY aktivity. Součástí kreativní platformy Idea Creative není jen blog se spoustu kreativních nápadů i návodů na nejrůznější výrobky, které vašim dětem zaměstnají ruce a pomohou rozvíjet myšlení i představivost. Kromě něj jsou v provozu tři kamenné prodejny, a to v Berouně, Kladně a v Plzni.

Učebnice se slevou

Učebnice, slovníky, matematické a fyzikální tabulky… Právě knihy patří mezi nejdražší položky – pokud je ovšem budete shánět nové na pultech knihkupectví. Řiďte se konkrétním seznamem přímo od školy. Podle něho postupujte a poohlížejte se po studentských burzách, kde se učebnice dají sehnat od starších spolužáků za levno. Navíc se vám investice zčásti vrátí, nabídnete-li je další rok k prodeji mladším ročníkům. Kromě toho existují také antikvariáty a různé internetové bazary, jejich nabídka také stojí za zhlédnutí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: