Jak se vyrovnat s turbulentním obdobím na finančních trzích

Jak se vyrovnat s turbulentním obdobím na finančních trzích

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Krize spojená s koronavirovou pandemií nám mimo jiné připomněla, jak důležité je počítat v oblasti tradingu s turbulentním vývojem. Ještě důležitější je na to vhodně reagovat, pokud nechceme, aby utrpěl náš obchodní kapitál. Pokud aktivně obchodujete na finančních trzích, je klíčové umět se vyznat v neustálém toku nových informací a správně je vyhodnotit, říká hlavní analytik brokerské společnosti XTB Jaroslav Brychta. To platí i pro současnou situaci, kdy vychází spousta zpráv ohledně dopadu pandemie na obchodování.

Divoká období plná změn a nepředpokládaných událostí k obchodování na finančních trzích bezpochyby patří. Kdo má rád stabilitu a předvídatelný běh událostí, trading pravděpodobně nebude jeho disciplína. „Každý, kdo aktivně působí na finančních trzích, je zaplavován velkým množstvím informací – ekonomická data, pravidelné reporty z finančních trhů, projevy vládních činitelů nebo resumé ze zasedání klíčových institucí, jako jsou centrální banky. Je občas obtížné pochopit smysl všech zpráv a v té kvantitě se soustředit na to podstatné, co může vaše podnikání ovlivnit. Přitom jaké kroky z toho vyvodíte, má přímý dopad na vaši prosperitu a plánování dalších obchodů. Když vše nejde podle pečlivě sestaveného plánu, je to frustrující. Právě v těchto chvílích je potřeba zachovat chladnou hlavu a vyvarovat se zbrklého počínání. S vyhodnocením zpráv a dopadem jednotlivých událostí na váš byznys může pomoci profesionální poradenství,“ vysvětluje Jaroslav Brychta z XTB.

Analytický tým XTB má v současné době nejlepší forexové předpovědi podle nejnovějšího žebříčku G10 Bloomberg. Prognózy připravené analytickým týmem, jehož je Jaroslav Brychta jedním z klíčových členů, se ukázaly být nejpřesnější za posledních dvanáct měsíců z téměř padesáti finančních institucí po celém světě.

Jak neztratit kontrolu nad racionálním uvažováním

Pokud dojde k situaci, kdy dlouhodobě nastavená strategie v aktuálním tržním prostředí nefunguje, můžete jako obchodník cítit velký psychologický tlak a nutnost rychle se rozhodnout, abyste zamezili drtivým ztrátám. „V takový okamžik si každý trader pokládá důležitou otázku: mám se držet stávajícího plánu, nebo situaci přehodnotit a svoji obchodní strategii upravit? U nezkušeného obchodníka může tato stresující situace vést k panice a zmatečnému jednání. Od toho už je jen krok ke ztrátovým obchodům,“ vysvětluje Jaroslav Brychta z XTB. Jak se tedy v takovém případě správně zachovat?

„Pokuste se sestavit takový plán, který bude nejvíce vyhovovat aktuálnímu tržnímu prostředí. Zní to samozřejmě velmi jednoduše, ale zejména u začínajících obchodníků to jednoduché být nemusí. Důležité je podniknout kroky, které minimalizují riziko ztrát. Za situace, kdy na vašem monitoru vyskakuje jedna nová zpráva za druhou, je důležité zaměřit se na implementaci vybraného postupu do aktuálního prostředí a nenechat se příliš rozptýlit minutovými updaty. Jakmile váš plán úspěšně aplikujete do aktuálního tržního prostředí, získáte zpět pocit jistoty a pocit, že máte věci opět pod kontrolou. Tím se do našeho tradingu zároveň vrací klid,“ uzavírá Jaroslav Brychta.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: