Jak se připravit na blížící se jarní výdaje?

Jak se připravit na blížící se jarní výdaje?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jaro pomalu ale jistě klepe na dveře, a tak každoročně nastává čas, kdy mnozí z nás propadají již tradičnímu jarnímu splínu. Kromě psychického rozpoložení je totiž v ohrožení i rozpočet, který bylo v zimě podstatně jednodušší udržet na uzdě.

Obavy z blížících se jarních výdajů jsou u mnoho rodin na denním pořádku zejména z toho důvodu, že mnozí se ještě stále snaží vzpamatovat z výdajů za Vánoce či zimní dovolenou. A přestože se doposud mohlo zdát, že první dva měsíce letošního roku vlastně ani nebylo pořádně za co utrácet, nyní je třeba začít střádat a nad plýtváním penězi více přemýšlet.

Pravidelné jarní výdaje

Mezi pravidelné březnové výdaje zcela oprávněně patří ještě stále zimní dovolená, která spoustu rodin čeká ještě v průběhu následujícího měsíce. V několika regionech totiž ještě budou probíhat jarní prázdniny, které jsou ve velkém využívány k tomu, aby se rodina trochu stmelila a odpočinula si od ruchu velkoměst. Zimní dovolená však zcela jistě nepatří mezi nejlevnější položku na seznamu, a tak přidělává vrásky všem, kteří se ještě nevzpamatovali z výdajů za poslední vánoční svátky a silvestrovské oslavy.

Počítat je třeba také s již tradiční údržbou bytů a rodinných domů, které po zimě potřebují trochu péče a peněz.  Do rodinného rozpočtu je třeba zahrnout údržbu zahrad, nákup případného zahradního vybavení. Do toho dle průzkumů investuje více než 5.000 korun až 30 % Čechů. Výdaje za údržbu zahrady a výsev rostlin, zeleniny a ovoce naopak nemají pětitisícovou hranici překročit, a to až pro 50 % Čechů.

Nezbytným výdajem je taktéž údržba automobilu. Letošní konec zimy totiž byl na české poměry obzvláště mrazivý, a tak je nutné podívat se na zoubek částem vozu, které se po rozmrznutí mohou přihlásit o výměnu. Řeč je zejména o pneumatikách, brzdách, akumulátoru, provozních kapalinách, ložiskách, podvozku a výfuku. Servisy však nabízejí nejrůznější jarní akce, které lákají na kompletní prohlídku vozu za poměrně přátelské ceny. I tak se však může servis automobilu vyšplhat na pár tisíc korun, a to zejména v případě, že bude zjištěna nějaká závada. V žádném případě však prohlídku neodkládejte, naopak objednejte se na ni hned, jak letošní zima nadobro skončí.

Uskromněte se

Nahání-li vám možné jarní výdaje již teď hrůzu a nevíte-li, jak jednotlivé položky zaplatíte, možná bude potřeba se trochu uskromnit, a to zejména v případě, že nedisponujete žádnou finanční rezervou. Zkuste tedy vyškrtat některé ne tak nezbytné pravidelné výdaje a uspořené peníze použít tam, kde budou v následujících měsících potřeba. Využít můžete i nabídku online půjček do několika minut, které nabízí Ferratum Bank. Zvažte však dobře, který finanční produkt zvládnete bez problému splácet a zda se s jarními výdaji opravdu nedokážete vypořádat sami.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: