S mobilní aplikací Karty života máte vše potřebné o vašem zdraví pohromadě

S mobilní aplikací Karty života máte vše potřebné o vašem zdraví pohromadě

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Aplikaci Karty života ZP211 využívá čím dál tím více pojištěnců. Proč se ji vyplatí mít, co dokáže a jakým způsobem může pomoci i v případech, kdy jde o život?

 

Všechny údaje přehledně na jednom místě

Karta života, projekt Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky, která je nyní dostupná i jako mobilní aplikace s názvem “ZP211“ pro váš chytrý telefon, v sobě skrývá vše o zdravotním stavu, co jste potřebovali a chtěli vědět. Ať už patříte mezi věčné zapomnětlivce a na smluvené prohlídky chodíte o dva týdny později, nebo chcete mít jen přehled o tom, kolik vaše léčba pojišťovnu stojí, instalace rozhodně litovat nebudete. Součástí Karty života je totiž zdravotní deník, který připomíná všechny termíny očkování nebo preventivní prohlídky. Ten je možné exportovat do kalendáře v telefonu úplně stejně jako například události ze sociálních sítí, tudíž máte vše pohromadě. Kromě toho v aplikaci naleznete i nejbližšího lékaře včetně ordinačních hodin, kontaktu a navigace z aktuální pozice do dané ordinace. Taktéž vidíte výdaje za léčbu, aktuality pojišťovny, výši příspěvků na preventivní programy a přehledy vašich plateb, jste-li OSVČ. Veškeré údaje o vašem zdravotním stavu, prodělaných operacích, alergiích a užívaných lécích mohou navíc pomoci, pokud byste se ocitli ve stavu, kdy byste nebyli schopni tyto informace ošetřujícím lékařům nebo záchranářům poskytnout sami.

 

SOS tlačítko

Unikátním pomocníkem je SOS tlačítko. V případě, že jste ohroženi na zdraví, zmáčknete v aplikaci toto tlačítko, následně můžete vybrat ze dvou možností. V obou případech se kontaktní osoba, kterou jste pro tyto případy vybrali, dozví, kde se nacházíte. Automaticky vám taktéž bude zaslán výpis všech potřebných údajů, které mohou být pro členy záchranné služby důležité.

 

Jak získat Kartu života?

Karta života je pro pojištěnce ZP MV ČR zcela zdarma a dostupná během několik málo minut. Na webových stránkách pojišťovny se zaregistrujete, provedete základní nastavení a stáhnete si aplikaci dle toho, jaký operační systém v telefonu máte. Dále už jen nastavíte vše potřebné, zadáte údaje o vašem zdravotním stavu a Kartu života můžete využívat jak na počítači, tak v telefonu. K přihlášení je třeba znát svůj osobní PIN a heslo. Pokud údaje nemáte či si je nepamatujete, na základě dokladu totožnosti si PIN a heslo můžete vyžádat na kterékoli pobočce pojišťovny nebo si je můžete nechat zaslat poštou v zásilce do vlastních rukou.

 

V omezeném režimu je Karta života přístupná i pro ty, kteří nejsou pojištěni u ZP MV ČR. Nejste-li ale spokojeni se svou stávající pojišťovnou, do konce března roku 2016 máte stále možnost přejít. Přihlášku je možné vyplnit online na webových stránkách pojišťovny, obratem vám přijdou všechny potřebné údaje a o více se již nemusíte starat. Klientem nové pojišťovny se poté stáváte od 1. července tohoto roku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: