Roztřepené konečky trápí každou třetí ženu, existuje rychlá pomoc?

Roztřepené konečky trápí každou třetí ženu, existuje rychlá pomoc?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zdravé, pevné a lesklé vlasy jsou fantazií mnohých z nás. Existuje však nespočet překážek, které ženám v boji o hřívu snů stojí v cestě. A roztřepené konečky jsou jednou z nich. Jak se této lapálii vyhnout a jak ji napravit, pokud už se nám připletla do života? Máme pro vás několik zaručených tipů.

Hydratace

O důležitosti hydratace slýcháme na každém kroku. Ne všechny si však umíme představit, co se pod tímto pojmem ukrývá. Co vlasy hydratuje a co je dehydratuje? A co když děláme vše pro to, abychom vlasy zbytečně nevysušovaly, a přesto žádná z proklamovaných metod nepomáhá? „Přestože na trhu existuje obrovské množství hydratačních masek, kondicionérů a dalších produktů určených k hydrataci vlasů, ne každý z nich ženám automaticky pomůže. V prvé řadě je nutné znát svůj typ vlasů. Ženy, kterým se vlasy rychle mastí a zároveň mají vysušené konečky, na hydratační přípravky často zanevřou jen z toho důvodu, že neví, jak je správně používat. Excelentní je například řada Double Effect vlasové kosmetiky Nouvelle, která je speciálně určená na suché a poškozené vlasy. I zde je však nutné řídit se pokyny výrobce. Obecně platí, že masky by se neměly nanášet na kořínky, ale pouze na dolní polovinu vlasů. Zabráníme tím zbytečnému dráždění vlasové pokožky.“, vysvětluje vlasová expertka Renata Gácková.

K dehydrataci dochází také častým mytím. Pokud cítíme potřebu mýt vlasy denně či obden, je třeba k tomu využívat vhodnou kosmetiku určenou pro každodenní používání. Zároveň s tím je nezbytné vždy používat i kondicionér. Vlasové přípravky můžeme kombinovat i s domácími maskami na vlasy a neškodí čas od času vlasům dopřát zábal z tolik velebeného kokosového oleje.

Péče

Není to jen špatná ruka při výběru kosmetiky, co konečky vysušuje. Dalším problémem je i následná péče jako fénování, žehlení nebo jen nevhodný hřeben na vlasy. Při používání fénů a žehliček je třeba konečky chránit speciálními séry určenými na ochranu vlasového vlákna před vysokými teplotami. Ty jsou v současné době k dostání v každé drogerii. Sérum či oleje nanášíme jen na konečky, abychom vlasy zbytečně nezatěžovali.

Při výběru hřebenu se vyvarujeme kovových kartáčů a upřednostňujeme raději dřevěné či plastové. Vlasy nikdy nerozčesáváme mokré či vlhké, je vhodnější počkat, než po mytí uschnou. Mezi nevhodné vlasové doplňky patří taktéž jiné než látkové gumičky, kovové spony, apod.

Pravidelná návštěva kadeřnictví

Kromě výše zmíněných zásad je pravděpodobně nejúčinnější prevencí pravidelné zastřihování vlasových konečků. Odborníci doporučují návštěvu salonů každých šest týdnů, jedná se však o subjektivní záležitost. Mnoho žen si konečky pravidelně zastřihává i bez cizí pomoci doma, přesto je efektivnější přenechat tuto práci profesionálům. Ti mohou doporučit změny v péči či v životosprávě. Ta mnohdy stojí za zhoršenou kvalitou vlasové pokožky více než cokoli jiného. Je třeba pamatovat na to, že životní styl se odráží nejen na našem fyzickém zdraví, ale taktéž na kvalitě pokožky, nehtů a vlasů.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: