První pomoc při neúspěšném barvení vlasů

První pomoc při neúspěšném barvení vlasů

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Představy o tom, jak by naše vlasy měly vypadat, má snad každá žena. Přesto se však představy od reality liší častěji, než je zdrávo. Obvykle stačí neprověřená značka či nevyzkoušený odstín a tragédie enormních rozměrů je na světě. Zhluboka se nadechněte a napravte napáchané škody co nejdříve.

Pokud se vám již někdy v minulosti povedlo obarvit vlasy tak, že by se za ně nestyděli ani účinkující v cirkuse, možná jste nadobro vzdali domácí pokusy o novou image a svoji hřívu již svěříte pouze profesionálům. Někteří z nás se však nikdy nepoučí a celý život volí metodu „pokus-omyl“. Tací se pak ale daleko častěji potýkají s vlasy zničenými, tříbarevnými a vůbec ne hezkými.

Hlavní zásadou první pomoci, pokud se něco takového stane, je nepropadat panice, nasadit kulíška a vyrazit do nejbližší drogerie nebo k počítači objednat zásoby zázračných přípravků. Vlasům však v prvé řadě musíte poskytnout čas. Nedoporučujeme ten samý den vlasy přebarvovat či odbarvovat. Nejen, že je tím vystavíte náporu chemie, ale hrozí i to, že látky obsažené v barvách spolu mohou vytvořit chemickou reakci a výsledná barva nebude o nic lepší. Posečkejte tedy den či dva. Vlasy alespoň budou mít chvíli na zotavení z posledního agresivního zásahu a alespoň si konečně vyzkoušíte, jaké je prosedět celý den v práci s kloboukem.

V období mezi barvením nezapomeňte vlasy pořádně hydratovat. S hydratační maskou nešetřete a vyberte takovou, která obsahuje keratin. Vlasy je třeba na další fázi barvení připravit a posílit. Když přijde na přebarvení jako takové, nečekejte zázraky. Obzvláště, pokud chcete razantní změnu. V tuto chvíli se budete muset spokojit pouze se sjednocením barvy či jen nepatrnou změnou odstínu. Rozum nám napovídá, že z černé jen tak nebude blonďatá, a napovídá nám dobře. Také zvažte možnost přelivu. Ten je daleko šetrnější jak k vlasům, tak k pokožce hlavy, a v případě, že by se výsledek vymkl z rukou, dají se napáchané škody lépe napravit.

Po dalším barvení přichází fáze extrémní péče. „Častým barvením a experimenty jsem po letech docílila příšerně zničených vlasů. Kromě ostříhání na kluka jsem zkusila úplně všechno a nic nezabíralo. Pomohlo mi až řada Double Effect od vlasové kosmetiky Puls, speciálně jejich sérum pro suché a lámavé vlasy. Během pár týdnů byly vidět neuvěřitelné výsledky.“, říká studentka z Prahy Kristýna.

Řada Double Effect, o které je řeč, byla speciálně vyvinuta pro extrémně suché, porézní a chemicky narušené vlasy. Obsahuje keratin a výtažky z chmelu otáčivého. V nabídce kromě séra a masky najdete i šampon a fluid s keratinem, který se používá jak na suché, tak mokré vlasy a neoplachuje se. Tuto řadu doporučujeme nejen těm, kteří se někdy dopustili přešlapu, ale všem, kteří následkem nadměrného používání nekvalitních produktů na vlasy, trpí suchými a porézními vlasy. I tak je ale možná lepší si příští domácí barvení rozmyslet a svěřit se do péče odborníka. Ušetříte si tím čas, ale především starosti a noční můry.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: