Přírodní exotická kosmetika se těší čím dál větší oblibě

Přírodní exotická kosmetika se těší čím dál větší oblibě

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kosmetika s přírodními složkami nepatří sice mezi nejposlednější beauty objevy, ale v poslední době se začíná prosazovat jeden trend, který rozhodně stojí za vaši pozornost – přírodní kosmetické přípravky vyráběné z exotických přísad, jež prosluly svou zázračnou silou a účinností.

Stejně jako svět módy, i ten kosmetický se řídí svými pravidly a každou sezónu přichází s aktuálními trendy a novinkami. Ačkoli přírodní či, chcete-li, bio kosmetika jako taková nepředstavuje žádnou přelomovou záležitost, v poslední době se stále více prosazují ty produkty s přírodními a organickými přísadami, které pocházejí z dalekých krajů a pro péči o vlasy, tělo i pokožku obličeje využívají blahodárných účinků exotických rostlin a plodů. Takové produkty obsahují čistě přírodní, organické a veganské složky, které umožňují plně využívat darů cizokrajné přírody a čerpat účinnou sílu z přirozených zdrojů. Nenajdete v nich žádné potenciálně škodlivé toxické složky.

Tajemství přírodní krásy v dalekých krajích

A o jakých rostlinách a plodech že je tu řeč? V poslední době se hodně mluví o bobulkách zvaných acai, které připomínají v našich končinách dobře známé maliny či borůvky. Díky bohatému zastoupení vitaminů A, C, E, B a proteinům se skvěle hodí k péči o zdraví pokožky obličeje i celého těla. Arganový olej patří mezi kosmetickými přísadami ke stálicím, protože obsahuje vysoké procento účinných látek. Zmírňuje svědění vlasové pokožky, vlasům dává vitalitu, sílu, vysoký lesk a hebkost. Mezi méně známé složky patří například cedrový olej, který si umí dokonale poradit s lupy a vypadáváním vlasů. Má omlazující účinky, neboť pleti dodává pružnost a pevnost. Para ořechy představují nejbohatší zdroj selenu a výtažky z nich mají regenerační a omlazující vlastnosti, podporují růst vlasů a obnovují elasticitu pleti. Olej vyráběný z makadamiových oříšků se používá na všechny typy pleti pro jeho schopnost okamžitě a dlouhodobě hydratovat, hojit a napravovat. Mezi méně známé plody využívané v exotické kosmetice patří například semena buriti, plody cupuacu, stromu příbuzného s kakaovníkem, či plody palmy murumuru, rostoucí na severu Brazílie.

„Výborné zkušenosti mám s vlasovou řadou Amazonia Preciosa od společnosti Brazil Products. Používám šampon a kondicionér na suché vlasy, který obsahuje olej z para ořechů. Vlasy mám po něm krásně posílené, zregenerované, hebké a především intenzivně lesklé. Nedám na něj dopustit,“ doporučuje kosmetička, vizážistka a fotografka v jedné osobě, Martina Růžičková. Olej z para ořechů obsahuje vitaminy a minerály, omega-3 mastné kyseliny a měď se zinkem důležitým pro výživu a zdraví vlasů. Firma nabízí kosmetiku pro vlasy, tělo i pleť a zaměřuje se na jedinečnou rozmanitost a výjimečnost přírody jižní Ameriky. Její produkty jsou vyráběné z bylin a plodů právě z tohoto kontinentu.

To, s čím mají dlouhodobě výbornou zkušenost obyvatelé Amazonie, je nyní potvrzováno i v laboratorním prostředí klinickými studiemi a blahodárného působení výtažků exotických rostlin a stromů si můžeme užívat i my, přestože jsme těmto geografickým oblastem vzdáleni na dlouhé stovky kilometrů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: