Přihodil se vám úraz? Nemaroďte déle, než je třeba

Přihodil se vám úraz? Nemaroďte déle, než je třeba

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Nemusíte být zrovna vrcholovým sportovcem, abyste si nešťastnou souhrou náhod zvládli přivodit nějaký úraz. Různá poranění i úrazy, v některých případech následované operací, doprovázejí i běžný život a rekreační pohybové aktivity. Nezbytně nutná rekonvalescence jde často ruku v ruce s dočasným vyřazením z pracovního procesu. Snížený příjem či jeho úplný výpadek představuje pro mnoho z nás ekonomický i profesní problém. Jak můžeme podpořit a urychlit hojení po úrazech tak, abychom se těmto nepříjemnostem vyhnuli?

Drobná i závažnější zranění nejsou výsadou pouze profesionálních sportovců. Ke zlomenině, výronu, zhmožděnině nebo vykloubení můžete přijít raz dva i při víkendové procházce, v pracovním prostředí, během rekreačního sportování nebo třeba v domácnosti.

Když se něco takového přihodí, bolest a omezená pohyblivost zdaleka nejsou jedinou nepříjemností, která nás potká. Obvykle s sebou tato indispozice nese další neblahé důsledky. V závislosti na závažnosti poranění můžete být vyřazeni z pracovního procesu, někdy i na dlouhou dobu. Pokud k tomu ještě přičtete starost o rodinu a hladký chod domácnosti, pravděpodobně už teď máte na starosti zaděláno.

Úraz, v některých případech spojený s nutnou operací, je významným zásahem do našeho života a je spojený s obavami, stresem a vyřazením z pracovního i osobního života. Naštěstí svému brzkému uzdravení můžete jít naproti a dobu zotavování si výrazně zkrátit.

Dobu rekonvalescence lze zkrátit

Rychlost hojení do značné míry závisí na tom, o jaký úraz se jedná, v jakém rozsahu je případná pooperační rána a také na individuálních regeneračních schopnostech organismu, neboť každý z nás se hojí jinak. Poúrazové stavy a pooperační rány obvykle doprovázejí otoky, krevní výrony a podlitiny, které mohou zpomalovat hojení a jsou také jednou z příčin bolesti. Závažnou komplikací pak bývají různé infekce, které se mohou dostat do rány a které v důsledku prodlužují celý proces hojení. Na vážné komplikace lékaři předepisují antibiotika. Přinášejí rychlou úlevu od bolesti a po krátké době zlepšují pacientům stav. U lehkých a středně závažných poraněních pohybového aparátu ale představují pro už tak vyčerpaný organismus velkou zátěž. Bolest u lehčích a středně těžkých zranění bez komplikací je možné účinně tlumit přírodními léčivými přípravky na bázi homeopatie.

Pokud tedy upřednostňujete přírodní léčbu, poohlédněte se po léčivé kombinaci přírodních složek. Dvanáct druhů léčivých bylin a dva druhy přírodních minerálních solí v sobě snoubí rostlinná mast Traumeel. Je možné ji užívat při traumatických stavech všeho druhu, a to jak při úrazech, tak během rehabilitace. Funguje na stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, na podlitiny a posttraumatické otoky. Velmi podporuje hojení přirozeným způsobem a přináší úlevu od bolesti.

S hojením pomůžou i enzymy

Nezastupitelné místo v procesu hojení ran patří enzymům štěpícím bílkoviny. Každý z nás je má ve svém těle. Usměrňují průběh zánětu tak, aby proběhl co nejúčelněji a nejrychleji. V některých situacích, ke kterým patří také stavy po úrazech a operačních zákrocích, tělu vlastní enzymy už k rychlému zhojení rány nestačí. Je proto vhodné je podpořit dodáním obdobných enzymů zvenčí prostřednictvím léků systémové enzymoterapie. Některé z těchto léků se dají zakoupit i ve volném lékárenském prodeji.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: