Předvánoční nákupní šílenství je v plném proudu. Raději dvakrát měřte a jednou řežte

Předvánoční nákupní šílenství je v plném proudu. Raději dvakrát měřte a jednou řežte

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Předvánoční období je zkouškou finanční gramotnosti díky všudypřítomným výhodným nabídkám, tipům na vánoční dárky i lákavým půjčkám. Češi rok co rok utrácejí horentnější sumy za vánoční dárky i jiné předvánoční nákupy a obchodníci si jen mnou ruce. Nesedněte na lep všelijakým obchodníkům a při každém předvánočním nákupu dvakrát měřte a jednou řežte. Jinými slovy si dvakrát spočítejte, jestli je daná investice opravdu nutná a tak výhodná, jak se na první pohled zdá.

Listopad je již tradičně předzvěstí blížící se zimy a vánočních svátků, tedy z finančního hlediska snad nejvíce náročného období z celého roku. Doba adventu a samotných svátků by přitom měla být synonymem pro štěstí, klid a čas strávený s blízkými. Nastavte taková opatření pro svou peněženku, aby vás letos svátky tolik nebolely a mohli jste se je užít v klidu a bez výčitek svědomí, že na bohapusté utrácení doplatíte hned se začátkem nového roku.

Nesedněte na lep prodejcům

Jak se říká, cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Na počátku předvánočního shonu tedy stojí hezká myšlenka udělat radost druhým tím, že je obdarujete pěkným dárkem. Toho si jsou dobře vědomi i prodejci, a tak ve vás tuto touhu chytře stimulují dobře vybranými reklamními chytáky. Jenže dárky stojí peníze a peníze neleží na ulici volně k dispozici. Dost možná jich nemáte ani dostatek na svém účtu. I toho umí šikovní obchodníci využít, a proto mají po ruce chytré řešení – rychlou a výhodnou půjčku. Právě spotřebitelská půjčka je jedním z největších předvánočních pokušení. Kdo by nechtěl sobě i svým blízkým zařídit pěkné Vánoce?

Opravdu jsou spotřebitelské půjčky tak výhodné?

S prvním adventem se to kolem nás jen hemží výhodnými půjčkami. Člověk má skoro pocit, že půjčit si peníze z cizích zdrojů je výhodnější než šetřit a mít vlastní prostředky. Nenechte se ale oklamat. Spotřebitelské půjčky mají své opodstatnění v celé řadě případů a a priori na nich není nic špatného. Chystáte se renovovat byt, koupit nemovitost či automobil anebo vybavit domácnost? Pak je na místě zvažovat účelovou půjčku. V případě nákupu vánočních dárků však nemá spotřebitelský úvěr opodstatnění. Zadlužit se kvůli několika svátečním dnům v roce a po novém roce nemít nic, jen dluhovou povinnost, není příliš šťastné řešení.

Místo mikro půjčky finanční rezerva

Když už potřebujete před Vánoci pokrýt finanční potřeby, na které v rodinném rozpočtu nezbylo, dejte přednost efektivnějšímu řešení. Ferratum Bank nabízí flexibilní finanční rezervu Ferratum Credit, která funguje na obdobném principu jako kontokorent nebo revolvingový úvěr. Jednorázově či opakovaně je možné převést na váš účet až 50 000 Kč. Měsíčně splácíte dohodnutou minimální částku, nebo i vyšší částku dle vlastního uvážení. K tomu hradíte jednorázový poplatek 12,5 % za každé čerpání z úvěrového účtu. Můžete také splatit celou půjčku i s úroky a vyrovnat tak celý dluh. Výhodou je, že se vyhnete opakovaným žádostem o rychlé půjčky. A protože nemáte v peněžence kreditní kartu, odoláváte impulsivním nákupům. Na rozdíl od klasické krátkodobé půjčky nejste vázáni stanovenými splátkami a záleží na vás, zda splatíte celou vypůjčenou částku, nebo využijete možnost libovolných měsíčních splátek bez jakéhokoliv poplatku navíc. Ušetříte tak až 33 % oproti mikro půjčkám.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: