Pozor na letní nástrahy

Pozor na letní nástrahy

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail
V době letních dovolených se díky únavě a přetížení organismu snižuje obranyschopnost těla. Zvyšuje se tak nebezpečí onemocnění nebo náchylnost k úrazům. Jak se preventivně bránit tak, aby nám případné komplikace nezhatily dovolenou?

Bohužel nejde o nic neobvyklého. Právě o dovolených a prázdninách dochází nejčastěji k úrazům. Hodně cestování různými dopravními prostředky a  vykonávání činností, v nichž nejsme příliš zběhlí, nahrává možnosti úrazu. Nejohroženější skupinou jsou rekreační sportovci, kteří se o dovolené snaží dohnat to, co po celý rok zanedbávali. Nedostatečně trénovaný organismus pak náročné požadavky prostě nezvládá.

Nejčastějšími úrazy o dovolených jsou zhmožděniny, podvrtnutí, natažení šlach a svalů, zlomeniny, tržné a řezné rány. Každý úraz je doprovázen zánětem a otokem, který dokáže zkomplikovat a prodloužit vlastní léčbu. Dojde-li k úrazu, na prvním místě je správné ošetření podle jeho povahy a zásad první pomoci. Pokud úraz vyžaduje lékařské ošetření, je třeba jej neodkládat! K urychlení procesu hojení je vhodné použít některé enzymové léky, nejznámější z nich je lék Wobenzym. Proteolytické enzymy, které obsahují, působí proti otokům a zánětům. Díky této vlastnosti lze výrazně zkrátit dobu léčení po úrazech, operacích a dokonce i při popáleninách různého stupně, mj. i po přehnaném opalování. A rychlejší hojení je důležité právě o dovolených, kdy je čas cennější než kdykoliv jindy.

Přibalte si s sebou cestovní balení léku Wobenzym, který vám případně pomůže zrychlit a usnadnit průběh nechtěné infekce včetně mykózy, zbavit se otoků, výrazně zkrátit dobu léčení po úrazech, operacích a dokonce i při popáleninách různého stupně, mj. i po přehnaném opalování. Máte-li ještě před dovolenou čas, vyplatí se posílit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: