Pohádková svatba ve středověkých kulisách

Pohádková svatba ve středověkých kulisách

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Sto lidí, sto chutí, sto různých představ o tom, jak má vypadat vydařená svatební veselice. Jedno mají ale všichni budoucí manželé společné – přání, aby byl den, kdy si navléknou prsteny a svým podpisem stvrdí nerozlučnost partnerského svazku, výjimečný a užili si ho i ti nejbližší. Tyto požadavky bez zbytku splňuje svatba uspořádaná ve středověkém stylu.

Každá budoucí nevěsta chce, aby byl její svatební den naprosto jedinečný a nezapomenutelný. Nezapomenutelný jak pro ni samotnou a jejího nastávajícího, tak také pro všechny pozvané – rodinu, známé, přátele. Zámecké prostředí sice patří dnes už k těm obvyklejším místům pro konání svatebních obřadů, ale co kdybyste si prostředí zámku a přilehlé panství představili ve stylových dobových kulisách, a to rovnou těch středověkých? Jen si to představte.

Nejkrásnější den vašeho života, kdy si se svým drahým řeknete ano, se bude konat na zámku. Na tom by ještě nebylo nic výjimečného. Váš sen o netradiční pohádkové svatbě se začne plnit již při příjezdu do zámeckého parku. Svatební hosty uvítá výstřel z děla a nadcházející slavnostní chvíli ještě více umocní zámečtí trubači. Osobně vás přivítá vévoda Albrecht z Valdštejna s chotí a generálem. Namísto klasické svatební hostiny vystrojíte bohaté hody ve středověké krčmě, kde všechny sezvané usadíte ke kamenným a dubovým stolům a pohostíte je vynikající krmí a lahodným mokem. Nejen chuťové pohárky však budou potěšeny – přichystána bude rovněž pastva pro oči v podobě originálního doprovodného programu. V rámci něj vystoupí sličné tanečnice, jež se nebudou zdráhat vlnit se na stolech v rytmu podmanivé hudby, o pozornost publika se budou ucházet šermíři, fakíři a všelijací středověcí kejklíři a mezi svatebčany se možná nepozorovaně vmísí nějaký ten žebrák, vyčkávající na chvilku nepozornosti, aby si mohl z talíře uzmout lákavě vyhlížející sousto.

Láká vás představa takto netradičně pojatého svatebního obřadu? V zámeckém resortu Dětenice jsou připravení vyjít vám vstříc a proměnit to, co bylo zatím pouhým snem, ve skutečnost. Zámek je vystavěný v pozdně barokním stylu, ovšem jeho historie sahá do hlubokého středověku. „Svatební obřad se může konat v kterékoli místnosti přímo v zámku, dále v kapli nebo v zámeckém parku, záleží na představách budoucích manželů. U nás v Dětenicích pořádáme i svatební hostiny – pro tento účel tu máme hodovní sál Albrechta z Valdštejna,“ líčí možnosti Aneta Ondráčková, manažerka dětenického resortu. Pokud by měla být hostina spíše neformální a program akčnější, je tu možnost využití kouzelného prostředí dětenické krčmy. „Obsluhující personál vás nejprve svérázným způsobem uvítá a poté se bude podávat originální svatební menu. Jídlo se bude připravovat na otevřeném ohni přímo před zraky svatebčanů a poté už se naplno ponoříte do středověkého dění, jehož budete součástí,“ doplňuje Ondráčková.

Protože vypravit se na jeden celý den do středověku vydá za náročný výlet, hosté jistě uvítají, že se po skončení svatebního veselí nebudou muset trmácet domů a budou moci spočinout měkkém loži v jedné z útulných jizeb, které nabízí dobově laděné ubytovací kapacity. Místní středověký hotel je dokonce díky svým stylově zařízeným pokojům v dobovém duchu zařazen do řetězce unikátních hotelů světa „Unusual & Unique Hotels of the World“.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: