Podzimní interiér, který vás zahřeje opticky i pocitově

Podzimní interiér, který vás zahřeje opticky i pocitově

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Není ročního období, kdy by se nám tepla a světla dostávalo tak málo jako na podzim a v zimě. Právě v nejchladnější a nejtemnější části roku hledáme způsoby, jak si pocitově prohřát domov a udržet v něm osobní teplo. Úbytek slunečních paprsků a s ním spojená nedostatečná zásoba vitaminu D se negativně podepisuje na naší náladě a duševním rozpoložení, proto je důležité, aby nám byl domov bezpečným zázemím s místem pro klidné spočinutí a relaxaci. Bytová designérka Anke Glut radí, jak si na podzim zútulnit studené prostory a zažehnout ve vašem domově jiskru tepla a vřelosti.

Podzimní příroda má něco do sebe. Romantická mlha v údolích, listí zbarvené do fantastických odstínů červené, žluté a hnědé, spadané kaštany a poslední sluneční paprsky barvící koruny stromů do zlatova. Na druhou stranu je čím dál tím dříve tma, teploty klesají a o slovo se hlásí ostrý a studený vítr. Změnu ročního období pociťujeme i na naší náladě a klesající energii. O to důležitější je vymyslet plán, jak si v pohodlí domova užít dlouhé podzimní večery.

„Nepodceňujte vliv barev na naši psychiku. Barvy ovlivňují naše vnímání a tím i naši náladu. V bydlení to platí stejně, proto vsaďte na barevnou škálu, která ve vás vyvolává libé pocity a rezonuje s vaším charakterem. S příchodem podzimu se přímo nabízí celá řada vizuálně teplých a přívětivých odstínů, která vám vynahradí nedostatek tepla a světla. Přineste si je i do vašeho domova – letošní podzimní trendy se opět přiklánějí k přírodě,“ říká Anke Glut, která svůj osobní i profesní život spojila s Českem. Vyrůstala sice v Německu, kde studovala na vysoké škole, ale dlouhá léta je jejím domovem právě Česká republika. Tady spoluvybudovala a deset let řídila společnost zabývající se prodejem podlahových krytin. Nyní se věnuje návrhům rezidenčních i komerčních prostor.

Nepropadejte úzkostlivému ladění barev a stylů, i interiérům dávno vládne eklektismus. „Jednotlivé styly už dávno ztratily ostré kontury a hranice mezi nimi se rozvolňují. Moderní doba přeje přejímání detailů a nápadů a vytváří se unikátní kombinace, které prvky převzaté odjinud snoubí do nového, harmonického celku. Otevřete se experimentům,“ vyzývá Anke Glut.

Návrat teplých odstínů hnědé

Po dlouhých letech nadvlády skandinávského minimalismu to vypadá, že už jsme se přesytili monochromatických interiérů v chladných odstínech šedé a bílé barvy. „Základem podzimního interiéru jsou zlatavé zemité odstíny. Žlutou v tomto ročním období využívejte  spíše v tlumenějších odstínech, jako je okrová či medově zlatá. Tyto odstíny váš domov optimisticky projasní a vnesou do něj pozitivní energii, která je právě na podzim nedostatkovým zbožím. Pro přidání šmrncu tyto barvy můžete kombinovat s dalšími barvami, které se vyskytují v podzimní přírodě – třeba s červenou či oranžovou. Z doplňků se poohlédněte po materiálech jako dřevo, mosaz či měď,“ říká Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: