Podzimní inspirace: V interiérech zavládne barevné sklo a tmavé dřevo

Podzimní inspirace: V interiérech zavládne barevné sklo a tmavé dřevo

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kombinace barevného skla a tmavého dřeva může působit na první pohled odvážně, ale když ji pojmete správně, dosáhnete unikátního interiéru s jedinečnou podzimně laděnou atmosférou. Jak tyto trendy zakomponovat do interiéru? O tipy se podělila interiérová designérka Anke Glut.  

Barevné sklo

Barevné sklo je jedním z hlavních trendů v oblasti bydlení pro podzim 2023. Sklo se může v interiéru objevit v různých podobách a jedním z jeho hlavních výhod je propustnost světla. „Barevné skleněné doplňky do interiéru vnesou živé barvy a zároveň působí lehce a vzdušně. Vybírejte doplňky jako vázy, svítidla nebo dekorativní talíře. Pokud chcete zajít ještě dál, interiéru mohou dominovat barevné skleněné vitráže nebo tvárnice. Jakmile je však v interiéru barevné sklo dominantní, barvy zdí by měly být umírněné a světlé,“ vysvětluje Anke Glut.

Tmavé dřevo

Tmavé dřevo jako dub, teak nebo mahagon lze v interiéru využít různými způsoby. „Nábytek z tmavého dřeva dodá interiéru punc luxusu. Nádherné jsou také tmavé dřevěné podlahy, které nenásilně vytvoří hřejivou atmosféru. Zkombinujte tento typ podlahy s jemnými koberci a atmosféra v místnosti se rázem promění. Tmavé dřevo si rozumí i s materiály, jako je beton či kov,“ doplňuje Glut.

Ostatní trendy v bydlení pro tento podzim

Podzim je spojen s teplými a hřejivými barvami, které reflektují změnu ročního období. Pocit pohodlí a tepla do interiéru vnese okrová barva, která se zároveň jednoduše kombinuje s ostatními barvami a je ideální pro ty, kteří preferují pestrost. Trendy je také tmavě modrá nebo vínová. Tmavě modré barvy, jako je ultramarínový, nebeská modrá nebo kobaltová, se budou skvěle doplňovat se skandinávsky laděným interiérem. Tyto barvy jsou smyslné a zaujmou na první pohled. Vínový barva je barva babího léta a brzkého podzimu. Dokáže prostor zútulnit a připraví vás na chladné dny. Zakomponujte ji do textilií, skvěle se budou vyjímat i obrazy ve vínovém barevném spektru.

Nadčasový károvaný vzor

Vzorem, který ovládne letošní podzim, je károvaný vzor. „Károvaný vzor po několika letech opět přichází na scénu. Najdete ho nejčastěji na textilu, výjimkou nejsou ani pohovky nebo křesla. Kombinujte ho s kvalitními materiály. Pokud preferujete spíše umírněný interiér, zakomponujte károvaný vzor jen v podobě ozdobných polštářů, závěsů nebo přehozu,“ říká Anke Glut.

Letošní podzim bude plný kontrastů a interiérové trendy nabízí pro každého něco. Přijdou si na své ti, kteří preferují teplé a uklidňující barvy, a i ti, kteří raději volí výrazné vzory. Tmavé dřevo je zase elegantní a vhodným spojením s barevným sklem dosáhnete té pravé podzimní atmosféry. Nebojte se experimentovat.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: