Počasí bude v září příznivé, kde si jej do sytosti užít?

Počasí bude v září příznivé, kde si jej do sytosti užít?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Přestože pro letošek necháváme léto definitivně za sebou, výletům přeje i září. Meteorologové předpovídají, že tento měsíc bude teplotně nadprůměrný a dávají nám tak naději, že ne všem dnům je konec. Kam se během zářijových víkendů vydat na výlet s celou rodinou?

Zámecký resort Dětenice

Rodiny s dětmi, přátelé, zamilované páry, dobrodruzi, milovníci dobrého jídla a sběratelé zážitků. Ti všichni si přijdou na své v Dětenicích, malebné obci jen pár desítek kilometrů od Jičína, které vévodí Zámecký resort Dětenice nabízející zábavu, odpočinek a nevšední zážitky. Dětenice jsou širé veřejnosti známé hlavně díky Středověké krčmě a jejímu originálnímu konceptu. Krčma od roku 2003, kdy byla jako první restaurační zařízení tohoto typu uvedena do provozu, ušla kus cesty. Nemá totiž přívlastek středověká jen tak pro nic za nic. Hnedle u dveří jsou zákazníci přítomným personálem pobídnuti k tomu, aby si dřepli na zadek a neokouněli, přičemž to je jen slabý odvar dětenického slovníku. Gurmáni, kteří sem váží cestu, nechť tedy nechají předsudky a upjatost venku a užívají si chuťový orgasmus spojený s originálním prostředím. „Pro návštěvníky máme každý den od 19 hod připravený unikátní středověký program. K vidění jsou fakíři, těžkooděnci, ohňová show, ale například i poprava oběšením či řezání jazyka. Po celý večer hraje živá hudba a podávají se středověké speciality připravené na otevřeném ohni,“ upřesňuje marketingová ředitelka resortu Aneta Ondráčková.

Krčma však není jediným dětenickým lákadlem. Milovníci piva mohou navštívit zdejší pivovar, a kdyby se degustace náhodou vymkla z rukou, je možné přespat na hotelu Rustikal. Resort je tak skvělým řešením pro různé firemní večírky apod. Avšak jedinci, kteří v první řadě potřebují nechat dobu pokroku za sebou a užít si chvilku klidu, možná raději ocení Středověký hotel, který se svými světlonoši, zdánlivě vyhlížejícími suchými latrínami, ohništěm a kamennými koryty jen prohlubuje autentičnost místa a stává se ideálním místem víkendového odpočinku.

Svatováclavské slavnosti

V září se mohou návštěvníci těšit i na Svatováclavské slavnosti, které se budou konat v dětenickém Zámeckém parku 28. září. Slavnosti budou pořádány ve spolupráci s vinařstvím Kutná Hora a vinařstvím Sklenka Francie. K ochutnání bude samozřejmě čerstvý burčák, tuzemská i zahraniční vína, ale i nejrůznější gastronomické speciality. Nás například zaujala nabídka chobotniček, opékaného celého čuněte, uzeného kapra či opravdového maďarského guláše. K poslechu bude hrát středověká kapela a připraveno je i speciální rytířské klání. Vstupné je 50,- Kč, děti do 15 let ho však mají zdarma.

Místo se taktéž nachází, co by kamenem dohodil od proslulého Českého ráje, a tak je pro každého ponechán prostor pro fantazii, jaké místo konkrétně navštívit. Doporučit můžeme hrad Kost či Trosky, ke kterým se návštěvníci dostanou během dvaceti minut autem. Pokud tedy nevíte, co s nadcházejícím víkendem, udělejte si výlet třeba právě do středověkem zahalené minulosti.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: