Peplum – čistě ženský styl, kterému neodoláte!

Peplum – čistě ženský styl, kterému neodoláte!

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Peplum – to je cizí slovíčko, které drtivé většině žen dokonale zamotá hlavu. Možná ani vy neznáte jeho význam a marně si lámete hlavu, oč se vlastně jedná. Neznalost oblečení s peplumem je považováno za módní hřích! V dnešním článku se stylu peplum podíváme blíže na zoubek, tak se k nám přidejte a obohaťte si své módní pojmy!

Peplum – co to je?

Trend známý jako peplum by se dal definovat jako oblečení s přidaným volánem nebo kanýrem. Jeho význam pochází z řeckého slovíčka peplos a pokud byste se pídili po oficiálním českém termínu, pídili byste se marně – neexistuje! Věřte nebo ne, ale nejedná se o žhavou novinku na módním trhu, byť o něm možná slyšíte prvně. Tento styl se začal prosazovat už v devatenáctém století a nosili jej i ve čtyřicátých letech.

Styl oslavující ženské křivky

Žena má být ženou – a na to peplum hrdě sází. Předností tohoto stylu jsou ženské křivky, což ocení především ženy s typickou slovanskou postavou. V tomto trendu proto vede oblečení s definovaným pasem. Dobrou zprávou je, že peplum vévodí jak horkému létu, tak i chladnějšími podzimu a dokonce i kruté zimě!

Tento trend nesluší všem

Snad jako všechno má i peplum své stinné stránky. Ačkoli na první pohled působí dokonale, jeho negativní stránka se projevuje skutečností, že přidává nechtěná kila – samozřejmě jen opticky. Jste majitelkou oblých křivek a nestydíte se za ně? Pak i vy můžete tento módní trend hrdě nosit! Oblečení v peplum stylu vaše křivky zdůrazní a okolí dá najevo, že se za sebe nestydíte.

Co všechno se dá v tomto stylu nosit?

Volánky a kanýrky – to je dokonale ženská záležitost. S volánem si můžete obléci nejen něžné šaty, ale i sukně či topy, které dají vyniknout úzkosti vašeho pasu. Vybírejte ale takové kousky, které jsou po barevné stránce nevýrazné – volány jsou samy o sobě dost výrazné a dalším potiskem nebo křiklavou barvou byste tento styl dokonale pohřbili.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: