V péči o vlasy hraje nejdůležitější roli strava a kvalitní vlasová kosmetika

V péči o vlasy hraje nejdůležitější roli strava a kvalitní vlasová kosmetika

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Říká se, že vlasy jsou ozdobou každého z nás a jejich kondice o nás něco vypovídá. Na jejich vzhledu a celkovém stavu se však podepisuje hned několik faktorů, z nichž některé nemůžeme zcela ovlivnit. Co ale ovlivnit můžeme je strava a výběr kvalitní vlasové kosmetiky, přičemž tyto dva faktory jsou v péči o vlasy nejdůležitější.

Jídelníček pro zdravé vlasy

Jak lze ale dosáhnout zdravé kštice díky jídelníčku? Ten musí být především vyvážený a měl by obsahovat vše podstatné, jako jsou zdravé tuky, bílkoviny, sacharidy a vláknina. Naopak vlasům neprospívají průmyslově zpracované potraviny, nadměrná konzumace polotovarů a například i alkohol. Existují však i konkrétní suroviny či skupiny vitaminů, které se na kvalitě vlasů podepisují také. Pro lesk vlasů a regulaci tvorby kožního mazu je například důležitý vitamin A a jeho provitamin betakaroten. Ten najdeme v oranžovém ovoci a zelenině, jako je mrkev, paprika či meruňky, v másle, v tučných mléčných výrobcích a v rybách. Pro růst vlasů je pak důležitá kyselina pantothenová, která i zabraňuje lámání vlasů a jejich předčasnému šedivění. Najdeme v ji v otrubách, klíčkách, hovězích a vepřových vnitřnostech, v pivovarském droždí a v zelené listové zelenině, jako je například špenát. Vitamin E, který obsahují semínka, mandle a další ořechy nebo i avokádo, je pak stěžejní pro podporu elasticity pokožky a pružnosti vlasů.

Pro zpevnění vlasů je zároveň důležité do stravy zařadit potraviny obsahující zinek. Mezi ty obecně řadíme maso, luštěniny a taktéž ořechy. Zapomenout však nelze ani na železo, jehož nedostatek způsobuje to, že se vlasy lámou a snižuje se kvalita kůže. Železo najdeme v červeném mase, vnitřnostech a v mléčných výrobcích. A které potraviny konkrétně bychom naopak měli omezit? Neprospěšný je cukr ve všech podobách, proto není žádoucí konzumace slazených limonád, čokolády a nejrůznějších cukrovinek. Vyvarovat bychom se však také měli potravin s přemírou soli, jako jsou uzeniny, brambůrky či tavené sýry, a jak již bylo řečeno, ideální není ani konzumace alkoholu.

Kvalitní vlasová kosmetika

Pro zdravé vlasy je poté neméně důležitá i kvalitní vlasová kosmetika. Za nás můžeme doporučit vlasovou řadu pečující kosmetiky NevO Dead Sea Spa. Ta se zaměřuje na výrobu kosmetiky s unikátními léčivými výtažky z Mrtvého moře, a je tak vhodná i pro lidi s citlivou pokožkou. Vlasová řada obsahuje vlasový kondicionér, hydratační vlasový krém a vlasové sérum s arganovým olejem. „Sérum spojuje luxusní oleje pro krásné, zdravé a silné vlasy, podporuje krevní oběh a metabolické procesy v pokožce hlavy, posiluje vlasové cibulky a vyživuje je, čímž stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich nadměrnému vypadávání. Používá se tak, že se několik kapek séra zahřeje v dlaních a vmasíruje do vlasů a do pokožky hlavy. Vlasy jsou po několika aplikacích posílené, poddajné, hebké a celkově chráněné před poškozením,“ doplňuje Alexander Krajňák, manažer NevO Dead Sea Spa.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: