Odbourejte podzimní deprese příjemným relaxem

Odbourejte podzimní deprese příjemným relaxem

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podzimní deprese není jen uměle vytvořený pojem. Podzimní deprese je fakt, který každoročně zažívá drtivá většina populace. Ať už jí má však na svědomí vidina několika sychravých měsíců před námi nebo dovolená v nedohlednu, je důležité s ní bojovat. Ptáte se jak? Čtěte dál.

Omezené možnosti pohybu na čerstvém vzduchu, všudypřítomné lezavo a mlhy, nedostatek slunečních paprsků. S tím má většina z nás toto roční období spojeno. Přitom podzim sám o sobě je energický, mírumilovný a plný barev. Jen je třeba se na něj podívat z jiné perspektivy. Z perspektivy ptačí. Ta nám umožní odstup, ticho, mír a čas přerovnat si myšlenky, což je v době, kdy se nám samá negativa honí hlavou, více než potřebné.

A snad právě proto se čím dál tím více stávají populárnější lety balonem. Ti, kteří to však zatím nevyzkoušeli, možná neznají všechny důvody, proč tato nevšední činnost získala na oblibě. V České republice začala tradice balonářství na počátku 80. let. U jejího zrodu stál Jan Smrčka, česká balonářská legenda a provozovatel Balony.cz, tradičního poskytovatele  vyhlídkových letů od roku 1990. „Let balonem je jedinečná příležitost, jak všechno, co vás tíží, nechat při zemi, zatímco se sami vznesete do oblaků.“, říká pan Smrčka.

Přestože se na možnost proletět se v horkovzdušném balonu pohlíží spíše jako na příležitost dát někomu originální dárek, tento zážitek si může dopřát každý z nás a ani k tomu nemusí být kdovíjaká příležitost. Lokalit, kde se dá let zrealizovat je nespočet. Balony.cz se specializují na oblasti jako jsou Praha, Plzeň, Karlštejn, Hluboká nad Vltavou či Český ráj, je však možné proletět se i nad námi vybraným městem nebo krajinou. Základním předpokladem k letu je však vhodné počasí, přičemž ideální je, když je slunečno a mírný vítr. Balony jsou navíc rozděleny do oddílů pro maximálně tři osoby, tudíž odpadá boj a strkanice o výhled a dechberoucí scenérie si můžeme užít v soukromí s těmi nejbližšími.

Existuje také nepsané pravidlo, že každý, kdo letí balonem poprvé a v pořádku dorazí zpět na zem, jakoby se znovu narodil. Každý, kdo se letu zúčastní, je tedy po letu pokřtěn na vzduchoplavce a obdrží certifikát a nové balonářské jméno. Není ale třeba panikařit, plavba v horkovzdušném balonu patří mezi nejbezpečnější druh přepravy a posádku tvoří profesionálové, kteří mají nalétáno více než hrdinové Verneových románů.

Let nad korunami stromů není jen zážitkem plným romantiky, ale zážitkem, který jako jeden z mála umožňuje nechat veškeré trable a neduhy pod námi. Ve výšce několika stovek metrů se totiž vše zdá poměrně nicotné a jediné, co ochromí naši mysl, je úchvatné a nekonečné panorama, které se s podzimní depresí vypořádá, než bychom řekli švec.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: