Objem dělá dojem: Jak docílit bohaté hřívy jako z reklamy

Objem dělá dojem: Jak docílit bohaté hřívy jako z reklamy

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Matka příroda prokázala svůj smysl pro humor, když vám místo bujné hřívy nadělila věčně zplihlé pápěří? Nepropadejte beznaději. I když je kvalita vlasů do značné míry dána geneticky, leccos můžete zmoci tím, že povoláte do boje šikovné pomocníky a naučíte se pár vychytávek, jak z jemných vlasů vykouzlit objemnou nádheru.

Jemné vlasy jsou noční můrou každé ženy. Neupraveným chmýřím nikoho neoslníte, a pokud na přifouknutí objemu použijete celý arzenál stylingových prostředků, hrozí, že vlasy pod jejich nánosem ztěžknou, zplihnou a výsledný efekt bude ještě horší. Pečovat správně o jemnou kštici je malá věda. Jestliže se však naučíte pár fíglů a vezmete si na pomoc vhodnou kosmetiku, oslnivě bohaté hřívy nakonec docílíte i vy.

Začínáme od základu

Ženy dělají často tu chybu, že se příliš soustředí na samotný styling a opomíjí základní věc, a tou je zdraví. Chcete-li tedy vytvořit bezchybný look, ujistěte se, že o své vlasy řádně pečujete, netýráte je nadmíru všelijakými úpravami a vyživujete je zevnitř i zvenčí. Dodávání objemu krepaté a poničené hřívě bez známek vitality by přineslo přesně opačný výsledek – ještě více by vynikla špatná kvalita. Patří u vás fénování, žehlení a kulmování ke stejně samozřejmým procedurám, jako je čištění zubů? Pak zadržte a omezte je na minimum. Nejzdravější je pochopitelně přirozené vysoušení, někdy ovšem není času nazbyt a je potřeba zapojit vymoženosti doby. Používejte nejnižší rychlostní stupeň a fén držte alespoň 20 cm od hlavy. Ideální je nastavit foukání studeného vzduchu, byť celý proces vysoušení bude delší. Stejně tak u žehličky regulujte nastavení teploty – čím jemnější a křehčí vlasy, tím nižší teplotu je třeba nastavit. Důležité je vybrat také kvalitní přístroj. Žehličky s kvalitními keramickými destičkami jsou šetrnější, po vlasech snadno kloužou, netrhají je a snižují riziko přehřátí a následného spálení.

Důležitým krokem na cestě k vysněné hřívě je zvolit si správnou pečující kosmetiku. Řada produktů sice obsahuje mnoho chemických složek, které mají poškozené vlasy napravovat a vracet jim pevnost a sílu, nicméně přemíra syntetických látek je spíše zatěžuje, proto vypadají unaveně a mdle. Vlasový expert nové generace Nouvelle představil kompletní řadu Double Effect pro regenerační hydratační ošetření suchých a poškozených vlasů bez zatížení. Obsahují keratin a výtažky z chmele, které obnovují, vyživují a léčí. Platí, že jemné vlasy by neměly být zatěžovány bezpočtem přípravků, spíše vsaďte na pár kvalitních produktů s lehčí konzistencí.

Kadeřnické triky na objem

Kromě kosmetické péče existují finty, jež vám mohou k dosažení vysněného objemu dopomoci. Nesnažte se na své vlasy používat každý produkt, jehož etiketa obsahuje slovo objem. Osvědčeným tipem, jak nabýt objem, je kombinace tupírování a suchého šamponu. Zkuste si prameny u temene hlavy natupírovat a poté přestříkat suchým šamponem. Budou se vám lépe upravovat a vytvořený look déle vydrží. Před fénováním použijte maximálně jeden objemový přípravek a fénujte přes kulatý kartáč. Nutností pro vytvoření perfektně držícího, načechraného účesu je kvalitní střih! Do vlasů zastřižených v jedné délce se bude objem hůře dostávat. Pomůže slušivé prostříhání konečků nebo lehký stupňovitý sestřih. Vlasy se tak odlehčí a v důsledku toho se budou i snáze tvarovat. Dobrým tipem jsou také tzv. sea salt spreje – slané přípravky ve spreji, které si díky obsažené mořské soli dovedou poradit s tenkými vlasy a proměnit jejich texturu na pevnější.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: