Novinka na trhu: Cestovní pojištění proti terorismu

Novinka na trhu: Cestovní pojištění proti terorismu

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Hrozbu teroristických útoků v evropských metropolích si po událostech v Paříži uvědomují nejen zapálení turisté, ale i pojišťovny nabízející cestovní pojištění. Právě ty nyní nabízí připojištění proti terorismu jako součást běžného cestovního pojištění. Jaké jsou podmínky a kolik si připlatíte?

Někteří tvrdí, že obávat se teroristických útoků je zbytečné šíření paniky. Někteří jsou zase přesvědčení, že tyto obavy jsou více než oprávněné. Ať už leží pravda kdekoli mezi těmito dvěma názory, připojištění proti terorismu je dobrý tah, jak být alespoň o něco klidnější. Podmínky pojištění se liší pojišťovnu od pojišťovny a zorientovat se v nabídce není nejjednodušší. „Cestovní pojištění sice kryje rizika náhodných zranění a onemocnění pojištěných osob, avšak některé pojišťovny z něj škody vzniklé při teroristických útocích vylučují.“, říká Ing. Tomáš Voharčík, jednatel internetového srovnávacího portálu Top-Pojištění.cz, dlouhodobě největšího prodejce cestovního pojištění na českém trhu.

To, jaké pojišťovny krytí proti terorismu do své nabídky zahrnují, můžete však snadno zjistit právě při sjednání pojištění online na webu Top-Pojištění.cz. U každé z partnerských pojišťoven je přesně uvedena výše limitu a podmínky, které jsou k plnění potřeba. Stejně tak i události, na které se pojištění vůbec nevztahuje. Pokud jste si již přes tento portál někdy pojištění zařizovali, veškeré osobní údaje jsou automaticky uloženy v klientské zóně. Tam také najdete potřebnou dokumentaci včetně důležitých telefonních čísel, které je třeba volat v případě nouze. Sjednáváte-li cestovní pojištění online vůbec poprvé, nebojte se zdlouhavého papírování ani zbytečného zodpovídání otázek. Vše, co musíte udělat, je vyplnit základní údaje o cestujících a o místě pobytu. Top-Pojištění.cz taktéž nabízí možnost platby kartou přes zabezpečený platební portál. Peníze jsou tedy připsány na účet zcela okamžitě a odpadají tak problémy s pozdní platbou, což mnohdy trápí ty, kteří sjednávají pojištění na pobočkách, kde není možné zaplatit.

Kdy uzavřít cestovní pojištění proti terorismu

Na základě uplynulých událostí již dávno neplatí, že by za nebezpečné destinace byly označovány pouze země Blízkého východu. O pojištění proti terorismu je dobré přemýšlet i v případě, že pojedete do hlavních evropských metropolí, jako je Londýn či Paříž. Před cestou byste se měli informovat o současné situaci v dané zemi a o případných nepokojích. U některých pojišťoven se totiž můžete setkat s podmínkou, že škody vzniklé teroristickým útokem budou uhrazeny pouze v případě, že šlo o neočekávaný stav.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: