Nejrozšířenější mýty o vlasech: Nevěřte pověrám

Nejrozšířenější mýty o vlasech: Nevěřte pověrám

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Necháváte si pravidelně zkracovat vlasy, protože věříte, že díky tomu porostou rychleji a budou hustší. Roztřepené konečky pomůže napravit intenzivní sérum. Neustále střídáte značky vlasové kosmetiky, aby si vlasy nezvykly na jeden produkt. Jsou vám tato tvrzení povědomá? Zbystřete.

Následující poučky a dobře míněné rady jsou mezi lidmi velmi rozšířené, což automaticky nezaručuje jejich věrohodnost a už vůbec ne to, že byste se jimi ve jménu krásné, zdravé a bujné hřívy měla řídit. Jaké jsou největší mýty o vlasech?

Pravidelné zastřihávání konečků stimuluje růst

Pověra. Existují dokonce vědecké studie, které přímou úměru „čím častější stříhání, tím rychlejší růst“ už několikrát spolehlivě vyvrátily, přesto o ní pořád slýcháme. Kde se tedy bere? Pravidelným zkracováním se zbavíte ošklivě roztřepených konců, a vsadíte-li k tomu na správný střih, hříva bude působit bohatším dojmem. Žádná vnější úprava včetně stříhání však nemá vliv na činnost vlasových folikul, zodpovědných za rychlost růstu a hustotu. To, jak rychle rostou zrovna vám, je dáno geneticky. V průměru vlas poporoste každý měsíc o jeden centimetr.

Každodenní mytí je kosmetický zločin

Pověra. Nejradši byste si vlasy myla denně, ale raději vydržíte s mastnou a zplihlou kšticí, jen abyste dodržela doporučený počet mytí týdně? Děláte chybu. Každá z nás má jiný typ vlasů a z toho plynou i rozdílné potřeby a péče. Ani dennodenní mytí jim neuškodí, pokud vsadíte na jemný šampon na každodenní použití. Nanášejte ho ke kořínkům a do vrchní části hlavy, na konečky použijte regenerační péči.

Vlasové produkty je třeba pravidelně měnit

Pověra. Pokud objevíte značku nebo sadu, která vám vyhovuje, není k tomu důvod. Tvrzení, že šampon a jiné přípravky po čase přestanou působit, protože si na ně vlasy zvyknou, je nesmyslné. Jedná se spíše o marketingový trik obchodníků, kteří chtějí zákazníky motivovat ke koupi jiných výrobků.

Poničené konečky se dají napravit

Pověra. Nejspíš vás zklameme, ale na zničené konce funguje pouze radikální řešení – zbavit se jich. Jakmile se jednou roztřepí, nedají se už zacelit. Některé přípravky je sice dokážou „slepit“, ovšem tento efekt je pouze dočasný. Velmi důležitá je tu i prevence. „Vlasy jsou často namáhány barvením a tepelnými úpravami jako žehlení, fénování a kulmování. Přičte-li se k tomu mechanické poškozování a nešetrná péče, mají tendenci se lámat, jsou křehké, suché a nevypadají zdravě. Nejlepší je preventivně vsadit na vhodnou péči a nečekat až na konečné stádium, které se projeví například již zmíněnými roztřepenými konečky,“ říká Monika Plachá ze společnosti PULS, která již 20 let zásobuje kadeřnické a kosmetické salony. „Přišli jsme proto s kompletní řadou Double Effect, která je přímo určena na suché a namáhané vlasy. Pomáhá obnovovat vlasovou strukturu a regeneruje do hloubky,“ dodává Plachá. Vlasy navíc nezatěžuje a dodá jim hebkost a měkkost.

Zdravé a lesklé hřívy docílíte častým česáním

Pověra. Nadměrné kartáčování jim naopak může uškodit. Při česání dochází ke tření jednotlivých vlasů o sebe a poškozuje se jejich ochranný povrch – kutikula. Takto oslabený vlas je náchylnější na poškození a lámání. Častým pročesáváním kromě toho docílíte rychlejšího maštění.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: