Nejlepší tipy pro vlasovou regeneraci

Nejlepší tipy pro vlasovou regeneraci

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Péče o vlasy je nikdy nekončící boj. Jak ho hrát a neprohrát? Přečtěte si o nejlepších tipech pro vlasovou regeneraci.

Kvalitní kartáče a hřebeny

Základem úspěchu, jak vlasy v první řadě vůbec neponičit, je používat kvalitní kartáče a hřebeny. Zapomeňte na kovové hroty a dejte raději přednost buď hřebenům dřevěným, nebo plastovým s ohebnými zoubky, které se vlasu přizpůsobí. Nikdy nečešte vlasy mokré, jelikož v takovém stavu jsou nejcitlivější a nejvíce náchylné k poškození. Vždy počkejte, až proschnou.

Vlasová kosmetika

Kosmetika, kterou používáte, je dost možná kamenem úrazu všech vašich problémů. „Vždy doporučuji poradit se o vlasové kosmetice s kadeřnicí. Časté střídání či používání více značek najednou jsou jedny z nejčastějších chyb, kterých se můžou zákaznice dopustit. Nejlepší je najít takovou značku, která člověku vyhovuje a od té si pořídit celou řadu, počínaje šamponem a konče maskou na poničené vlasy.“, uvádí kadeřnice Tereza Popílková.

Dostatečná ochrana při vysokých teplotách

Zde nemáme na mysli pouze extrémně teplé počasí, kdy vlasy též trpí, ale hlavně případy, kdy nezkrotná hříva vyžaduje zásah fénu či žehličky. Konečky vlasů by se například vůbec žehlit neměly a i u fénování se doporučuje pouze studený vzduch. Když už ale žehlíte, užívejte séra speciálně vyvinutá pro žehlení vlasů, která obsahují složky odolné vůči vysokým teplotám.

Keratin, keratin a zase keratin

O blahodárných účinkách keratinu už to ho bylo napsáno kvanta a v současné době je již obsažen ve většině kvalitních produktech na vlasy. „Osobně jsem si oblíbila řadu Double Effect, kterou produkuje česká vlasová kosmetika Puls. Mají v nabídce šampony, masku na vlasy, ale i sérum pro suché a lámavé vlasy, které kromě keratinu obsahují i chmel a jsou určeny pro extrémně porézní vlasy.“, dodává slečna Popílková.

Přírodní masky na vlasy

Řada potravin, které používáme v kuchyni, se v podobě masek na vlasy dají považovat za malý zázrak. Patří mezi ně kokosový olej, med či právě pivo. Masky aplikujte jednou až dvakrát za dva týdny a během několika málo týdnů by měly být znát první pokroky.

Vyvážená strava

Kromě všech výše uvedených rad je dobré pamatovat na fakt, že kvalita vlasů se většinou odráží od našeho životního stylu. Máme-li problém s vlasy – vypadávají-li nám, či se třepí, problém je třeba hledat v životosprávě a zeptat se sami sebe, zda tělo nezaplavujeme toxiny z potravin, které kromě našeho zdraví škodí právě i vlasům, pokožce či nehtům. Nebojte se vyhledat odborníka, který vám poví, co přesně vám chybí a jak můžete problém napravit.

Foto: Flickr

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: