Neberte životní pojištění na lehkou váhu, může vám vytrhnout trn z paty

Neberte životní pojištění na lehkou váhu, může vám vytrhnout trn z paty

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Důležitost životního pojištění je čím dál více diskutovaným tématem. Širokou veřejností je považováno za finanční produkt, který výrazně zasáhne do rodinného rozpočtu a v mnoha případech není ani využit. Často tak lidé dají přednost různým formám spoření, ve kterých vidí budoucí zisk. Životní pojištění má však mnoho proměnných a jeho benefity využijete v mnoha případech.

Jednak je důležité si uvědomit, že životní pojištění může krýt veškerá rizika spojená s vaším životem a zdravím, a to nejen pro vaše potřeby, ale i pro potřeby vašich blízkých. Máte-li tak například rodinu, která je na vás finančně závislá, mělo by sjednání životního pojištění být automatické.

Existují dva základní druhy životního pojištění. První je rezervotvorné životní pojištění, a tím je investiční a kapitálové životní pojištění. Kapitálové pojištění je přitom považováno za nejméně výhodné a v dnešní době jej pojišťovny nabízí minimálně. Investiční životní pojištění má poté krýt rizika a zároveň sloužit jako prostředek, který vám umožní částečně i zhodnotit své finance.

Přesto je mezi lidmi nejoblíbenějším druhem životního pojištění pojištění rizikové. To může obsahovat například pojištění invalidity, pojištění úrazu, pojištění hospitalizace, pojištění dlouhodobé neschopnosti či pojištění pro případ smrti. Lze si ho taktéž sjednat online, a to například na internetovém srovnávači pojištění Klik.cz. „U životního pojištění klienty vždy nejprve zajímá cena. Tu jsme schopni spočítat bez zbytečné byrokracie a bez zadávání všech osobních údajů. Na začátek nám stačí vědět jen rok narození a do jakého věku se chce daný člověk pojistit. Důležitá je ale i hmotnost, výška a to, zda je klient kuřák. Tyto tři faktory totiž něco málo napoví o zdravotním stavu člověka,“ vysvětluje fungování sjednání životního pojištění online Aleš Rothbarht z Klik.cz.

Online si pojištěnec ale vybírá i pojistné částky jednotlivých rizik. Do těch mimo výše uvedených spadá například i závažné onemocnění. „U každého z rizik se na stránkách snažíme klientovi stručně vysvětlit, k čemu je dobré jej do životního pojištění zahrnout a jak vysoká by měla být pojistná částka. Tak na příklad u rizika smrti se doporučuje zvolit částku pokrývající alespoň tři až čtyři roky klientova ročního. Taková částka by pak byla vyplacena rodině nebo osobám, které budou uvedeny v pojistné smlouvě,“ dodává Rothbarth.

Po zaklikání preferovaných rizik a jejich pojistných částek prakticky ihned uvidíte částku, kterou měsíčně zaplatíte. Následně je nutné doplnit další otázky o vašem zdravotním stavu a o vás a poté vám budou obratem zaslány potřebné dokumenty jako návrh pojistné smlouvy, pojistné, obchodní podmínky a instrukce pro platbu. „Tištěnou podobu návrhu smlouvy odesíláme druhý pracovní den na klientem zadanou adresu. Smlouva se ale nemusí podepisovat a pojištění automaticky vzniká zaplacení prvního pojistného. Sjednaná rizika jsou pak kryta od prvního dne následujícího měsíce po připsání první platby na účet pojišťovny. V mezidobí jsou kryta pouze úrazová rizika. Veškeré detaily ale s klientem rádi probereme po telefonu, stačí nám na sebe na našich stránkách zanechat kontakt a naši odborníci jej kontaktují,“ uzavírá Aleš Rothbarth za Klik.cz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: