Nastává čas na vánoční výzdobu domácnosti, jak na to

Nastává čas na vánoční výzdobu domácnosti, jak na to

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Prví adventní neděle je za dveřmi a společně s ní přichází i čas na každoroční přeměnu interiéru do vánočního kabátu. A přestože má každý člověk trochu jiný vkus, existují tři základní sváteční dekorace, na které by se nemělo zapomínat. Které to jsou a kde je seženete?

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda neboli Pryšec nádherný je nepřehlédnutelná a velmi slavnostně vyhlížející květina, bez které si mnoho lidí ani nedovede představit adventní dobu. Před Vánoci je možné ji pořídit prakticky v jakémkoli zahradnictví či dokonce supermarketu a k dostání je hned v několika barvách. V Čechách je nejrozšířenější ta s červenými květy, problém ale není sehnat ani vánoční hvězdu s květy růžovými či bílými. Vybírejte ji s ohledem na velikost prostoru, kam ji plánujete umístit a nezapomeňte se o ni náležitě starat. Vánoční hvězda potřebuje pokojovou teplotu a není dobré ji dávat na místo, kde příliš táhne studený vzduch. Vyloženě nevhodné je ji tak umístit například na studený parapet. Květina také potřebuje dostatek rozptýleného světla a je dobré ji zalévat vlažnou a již odstátou vodou.

Vánoční světýlka

Asi nic nenavodí pravou atmosféru Vánoc tak jako vánoční světýlka, kterými kromě vánočního stromečku můžeme zdobit i okna, zdi či poličky. Někdo je preferuje barevné, někdo je má zase raději v jedné barvě. Tu lze vybrat buď teplou žlutou či studenou bílou. Fantazii se při výzdobě meze nekladou. Při výběru však dbejte na několik věcí. Jednak potřebujete vědět délku osvětlení. Pokud totiž například víte, že máte parapet dlouhý 2 metry, nemá smysl kupovat jen metrová světýlka. Taktéž se zajímejte o to, zda jsou světla na baterky nebo mají napájení ze sítě. V takovém případě totiž musí být místo, kam je chcete umístit, dostatečně blízko elektrické zásuvky. Plánujete-li poté dát světýlka na zahradu či na balkon, kupujte výhradně ta, která jsou určená do exteriéru. Nespočet druhů vánočního osvětlení můžete koupit na e-shopu Hawaj.sk, kde na ně nyní najdete až 60 % slevu.

Adventní věnec

Poslední nedílnou součástí předvánoční výzdoby je bezesporu i adventní věnec. Ten tradiční je kulatý a jsou na něm rozmístěny čtyři svíčky, které se jedna po druhé zapalují každou adventní neděli. Věnec však může mít svíček i pět a tato pravidla jsou úzce spojena s použitím a smyslem věnce. Adventní věnce jsou též zcela zásadním sortimentem všech možných obchodů a dokonce je lze objednávat na nejrůznějších stránkách online. Jejich výroba ovšem není nic těžkého, a tak doporučujeme si ho letos vyrobit. Potřebovat na to budete polystyrenovou kruhovou výplň, pár jehličnatých větví, bodce na svíčky, samotné svíčky a jakékoli jiné dekorace, které uznáte za vhodné. Mohou to být mašle, celá skořice, badyán, sušená kolečka pomeranče a jablíčka a v neposlední řadě i dary přírody jako šišky či žaludy. Také si můžete vyříznout nejrůznější ozdobné tvary z březové kůry. Vydejte se na procházku do lesa a jednoduše mějte oči otevřené. Při tvoření vám pak obrovským pomocníkem bude tavná pistole a obyčejný drátek, kterým připevníte větvě k výplni. Podob adventního věnce je však tolik, že bychom je těžko spočítali a nikde není psáno, že se musíte držet jeho klasické podoby. Zabrouzdejte na internetu a zkuste se inspirovat nápady ostatních. K tvorbě si pak dejte domácí svařené víno a nalaďte na vánoční atmosféru. V této době je totiž klid a pohoda potřeba více než kdy jindy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: