Nakupujte vánoční dárky přes internet. Je to výhodnější!

Nakupujte vánoční dárky přes internet. Je to výhodnější!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Češi objevili v posledních letech kouzlo nakupování přes internet a stále více jich hledá v online prostředí i vánoční nákupní inspiraci. Právě tipy na vánoční dárky jsou aktuálně nejvyhledávanějším zbožím na českém internetu. Výběr vánočních dárků v e-shopech se podle odborníků vyplatí finančně i časově, avšak je potřeba mít na paměti několik základních pravidel. Jaká to jsou?

Internetových obchodů je na českém internetu opravdu požehnaně. Jak si mezi nimi vybrat ten pravý a jak poznat, že se jedná o seriózního prodejce, a ne podvodníka, který chce rychle přijít k penězům? Nákup z pohodlí domova je rozhodně dobrý nápad, a pokud si vybereme prověřený e-shop, nemusíme mít strach ani z reklamace nebo vrácení nevhodného vánočního dárku. Určitou daní za naše pohodlí je poštovné či doprava kurýrní společností, avšak jako protiváha je ušetřený čas, který v předvánočních shonech jako když najdete.

Dejte na reference

Největší riziko online nákupů se skrývá ve výběru nesolidního internetového obchodu. Tomu jednoduše předejdete například tím, že budete nakupovat jen u ověřených prodejců. Nemusíte spoléhat jen na vlastní zkušenost či zkušenost vašich známých. Důvěryhodného prodejce můžete poznat také podle certifikací, které vydávají spotřebitelská sdružení či asociace prodejců. Tyto certifikáty se dají ve většině případů prokliknout na stránky toho, kdo je udělil a ověřit si tak, zda je certifikát platný. Na stránkách hledejte certifikace od APEK, SAOP či Heuréka. Důvěryhodnost prodejce by měla být při rozhodování na prvním místě, nikoliv nejnižší cena či líbivý vzhled e-shopu.

Způsob platby

Zjistěte, zda obchodník na svých stránkách uvádí své identifikační údaje a nákupní řád, zvláště obchodní a reklamační podmínky s uvedením příslušných kontaktů. Zákon tuto povinnost ukládá každému internetovému prodejci, proto nejen ověřte jejich uvedení, ale důkladně se seznamte také s obsahem. Zbystřete, pokud prodejce nenabízí jako jednu z možností platby dobírku. Zvláště jde-li o váš první nákup, je tento způsob platby ideální. Pokud budete spokojení s dodáním i kvalitou zboží, můžete příště jít cestou bezhotovostního nákupu přes platební kartu, bankovní převod či jednu z platebních brán. Platba předem je u neověřených e-shopů riskantní a každoročně na ni před Vánoci doplatí stovky lidí, kteří nebudou mít ani investované peníze ani dárek pro své blízké.

Pozor na limity doručovacích kapacit

Přes svátky většina e-shopů na limity zpracování objednávky a doručení upozorňuje, a než zboží zaplatíte, sdělí vám informaci o garantování doručení k určitému datu. Pokud tato informace chybí, nechte si rezervu alespoň tři pracovní dny. Co se týče způsobu doručení, klasická pošta či osobní odběr na výdejním místě mohou znamenat nepříjemné čekání v dlouhých frontách. Zboží si raději nechte zaslat domů či do práce, zkrátka na adresu, kde budete v danou dobu k zastižení a zásilku si hned převezmete.

Krátkodobá finanční rezerva

Brát si klasickou spotřebitelskou půjčku na vánoční dárky je holý nerozum. Pokud se vám například stane, že vánoční nákupy budete muset stihnout před výplatou, je možné využít flexibilní finanční rezervy Ferratum Credit. Na rozdíl od běžných mikro půjček nabízí možnost flexibilního nastavení splácení a možnost kdykoli splatit celý dluh bez dalších sankcí. Půjčit si můžete jednorázově či opakovaně až 35 000 Kč, za vyřízení či vedení této služby nic neplatíte.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: