Nábytek na zakázku není přežitkem, ale dobrou investicí do bydlení

Nábytek na zakázku není přežitkem, ale dobrou investicí do bydlení

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Díky bohatému sortimentu nábytkářských řetězců by se mohlo zdát, že nábytek vyráběný na zakázku je dnes už přežitkem doby. Opak je pravdou, nábytkářská výroba na míru potřebám je stále žádanější, a to nejen z důvodu vkusu, souladu s ostatním vybavením a požadavků na vysokou kvalitu. Důvodů, proč zvolit právě nábytek na míru, je mnoho.

Když se řekne nábytek na míru, lidé si často představí nábytek odpovídající prostorovým možnostem daného obytného prostoru. Zakázková výroba však nabízí mnohem více než jen vyhovující prostorové rozvržení. Ve skutečnosti to neznamená nic jiného než naprostou svobodu zařídit si byt podle vlastních představ, bez nutnosti dělat kompromisy jako v případě uniformních a neměnitelných sestav nábytku z obchodních řetězců. A co všechno si lze nechat vyrobit na míru? Úplně vše, od kompletní realizace nějakého prostoru přes zaplnění „hluchých“ míst interiéru, kam se nehodí žádný sériový nábytek, až po jeden jediný kus nábytku. Zhotovit na míru si můžete nechat sestavy nábytku do kuchyní, obývacích pokojů, ložnic, dále sedací nábytek, knihovny, vestavěné skříně, komody, atypický nábytek či repliky a mnoho dalšího.

Nevýhody sériově vyráběného nábytku

I když je stávající nabídka nábytkářských řetězců značně rozrůzněná a zaměřená na jednotlivé potřeby a styly, často se stává, že sériový nábytek nevyhovuje svým tvarem či výškou, provedením, velikostí, stylem, barvou, materiálem a není tak kvalitní, jak bychom si představovali. Velkou nevýhodou je také nízká variabilita, což může být problémem při zařizování bydlení pro seniory či zdravotně handicapované osoby, které mají specifické nároky na pohyb. Nábytek na míru zohledňuje uživatele či obyvatele domu – jejich výšku, pohybové možnosti, stáří či zdravotní handicap. Sériově vyráběný nábytek také není vhodný do originálních nebo atypických prostorů právě pro svou neoriginalitu a uniformnost.

Nábytek na míru rovná se kvalita za dobrou cenu

Nábytek vyrobený na zakázku má jednu velkou výhodu: zcela odpovídá našim požadavkům, představám i potřebám. Je kvalitně a precizně zpracovaný, proto má i delší životnost než nábytek sériový. Objednáte-li si nábytek na zakázku, sami si budete moci zvolit, z jakých materiálů bude vyroben. Je libo klasickou dřevinu, plast, lamino nebo exotické dřevo? Záleží jen na vás. U zakázkové výroby také můžete využít možnosti profesionálního poradenství ohledně samotného nábytku i designu a vhodného umístění. Mnoho firem dnes už kromě zkušených řemeslníků zaměstnává i vlastní designéry. Pokud se rozhodnete využít služeb zakázkové výroby nábytku, vsaďte na malé firmy s dlouhodobými zkušenostmi a tradicí.

„Zabýváme se výrobou, návrhem a realizací interiérů více než 20 let. Navrhujeme jedinečné interiéry, nábytek vyrábíme na míru a postaráme se i o kompletní realizaci včetně výmalby, výběru tapet, ušití bytového textilu nebo zajištění osvětlení,“ říká Pavel Kružík, majitel rodinné firmy PK interiér. „Oblíbené jsou v poslední době sedací soupravy na míru a křesla typu ušák. Svou sedačku si můžete prakticky navrhnout sami a přizpůsobit podle sebe. Velikost a tvrdost/měkkost sezení si sami zvolíte, stejně jako potahový materiál. V široké nabídce vzorníků najdete hovězí kůže, španělské či německé látky či omyvatelné látky,“ doplňuje Kružík.

Cena za nábytek na míru sice bývá o něco vyšší, ale v konečném důsledku se vyplatí. Takový nábytek má totiž díky preciznímu zpracování s ohledem na každý detail a kvalitu použitých materiálů delší životnost až o několik let.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: