Na podzim je imunitní systém těla v největším ohrožení

Na podzim je imunitní systém těla v největším ohrožení

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Září k nám bylo letos více než přívětivé. Kdyby slunce neputovalo po obloze o tolik blíž k horizontu než na začátku srpna a večery byly o něco méně chladné, nechal by se člověk snadno ukolébat představou, že léto ještě neskončilo. Ale sychravo, ranní mlhy a barva listí se už ignorovat nedají a virová onemocnění útočí na prostydlé sliznice díky chladnému a vlhkému počasí.

Přeorganizovat dostupné oblečení v šatnících a na přední místa přesunout čepice, rukavice, šály, svetry, tlusté ponožky a nepromokavé oblečky je teď jasným úkolem tohoto víkendu. Letní obuv se neodvratně odebírá na půl roku do sklepa nebo zadních prostor botníků.

Na čajové poličce bude nyní několik měsíců vládnout bylinná směs na průdušky, čerstvý zázvor a mezi kořením opravdová skořice, která má sílu prohřát tělo zevnitř i v zimě. A v domácí lékárničce pak do předních míst postavíme mořskou vodu do nosu ve spreji, aby se mrazem vysušená nosní sliznice stihla rychle zregenerovat a dózičku léku Wobenzym, který nastartuje imunitní reakce těla v případě, že očekáváme ohrožení atakem virů. A to jako enzymoterapeutickou prevenci, nebo pro případ, že onomu ataku podlehnete a chcete se z virózy co nejrychleji dostat.

Hlavní funkce obranyschopnosti neboli imunity těla jsou totiž dodávky protilátek, hojení sliznic, normalizace otoku, řízení zánětu jako přirozeného hojivé reakce organismu a omezení bolesti. A právě pro tyto úkoly je zásadní přítomnost enzymů, biologických katalyzátorů, kterých je v organismu několik tisíc druhů. Každý enzym je vyhraněný specialista: působí určitým způsobem pouze na určitou látku. Proto je vhodné oslabenému imunitnímu systému pomoct tak, že obdobné enzymy dodáme zvenčí a vlastní síly těla se tak zmobilizují rychleji a účinněji.

Nejznámějším lékem, který napomáhá léčbě enzymoterapií, je lék Wobenzym, jenž obsahuje unikátní směs enzymů, jejíž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem a řadou kontrolovaných klinických studií.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: