Myslete na cestovní pojištění a nedovolte, aby se dovolená proměnila v noční můru

Myslete na cestovní pojištění a nedovolte, aby se dovolená proměnila v noční můru

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vysněný čas odpočinku. Starosti všedních dní necháváme za sebou a věnujeme se pouze aktivní či pasivní zábavě, při které načerpáme nové síly. Vyplatí se však dopředu pamatovat na možná úskalí hrozící každému, kdo se chystá na cesty. Ztráta nebo odcizení zavazadel, autonehoda, zdravotní komplikace, to vše dokáže bleskově narušit průběh jinak poklidné dovolené. Myslete na to už při balení kufrů a vyberte si vhodné cestovní pojištění.

Odjezd na dovolenou se blíží, cestovní horečka stoupá. Důkladná příprava na dny strávené mimo domov však nespočívá pouze v nákupu opalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem či v nasmažení řízků pro všechny členy rodiny. Zkušení cestovatelé vědí, že je třeba myslet i na kvalitní cestovní pojištění, které pokryje v souladu s charakterem plánované dovolené všechna potenciální rizika, a vy tak v případě nenadálých komplikací nepřijdete o klidný spánek. S jakými eventualitami je dobré při plánování rekreace počítat a zohlednit je při sjednávání pojištění tak, abyste se neocitli ve vleku nešťastné události?

Na trhu je mnoho druhů cestovních pojištění

Předně je třeba si uvědomit, že mít sjednané cestovní pojištění není totéž jako mít sjednané kvalitní cestovní pojištění. V dnešní době už málokdo cestuje na vlastní riziko. V první řadě se sami sebe zeptejte, na jakou cestu se vlastně vypravujete – turistickou, dobrodružnou, pracovní, studijní nebo sportovní? Jen když budete schopni alespoň rámcově postihnout její charakter, budete si umět z dnes již přesyceného trhu vybrat smysluplný cestovní produkt odpovídající vaší volnočasové náplni.

„Jedině pojištění, které plně koresponduje s účelem a programem cesty, má smysl. Bohužel ani dnes nejsou výjimkou případy, kdy se rekreanti ocitnou ve svízelné situaci, ačkoliv nějaké pojištění uzavřeli. Je to vinou nevhodného pojistného krytí nebo příliš nízkými limity,“ říká Ing. Tomáš Voharčík, jednatel srovnávacího internetového portálu Top-Pojištění.cz. „Naprostým základem je pojištění léčebných výloh pro případ náhlého onemocnění nebo úrazu. Pojištění léčebných výloh zahrnuje náklady na ambulantní ošetření, léky, zdravotnický materiál nebo neodkladné lékařské zákroky. Dále je z tohoto pojištění možné uplatňovat náklady na převoz pacienta, hospitalizaci nebo přepravu ostatků“, radí Voharčík. V dalším plnění se jednotlivé cestovní produkty liší, je proto třeba porovnat nabídky pojišťovacích společností. Dnes už naštěstí nemusíte obcházet přepážky a zjišťovat informace osobně. Nejjednodušší je v pohodlí domova navštívit stránky Top-Pojištění.cz, kde po zadání vstupních kritérií během okamžiku získáte kompletní přehled o potřebném cestovním pojištění. Vybraný produkt můžete vzápětí rovnou i uzavřít. „Užitím srovnávacího portálu ušetříte čas i peníze. Sjednání cestovního pojištění u nás zabere maximálně pět minut času, na pojištění srovnáním nabídek pojišťoven ušetří 85 % klientů,“ dodává Voharčík.

Výhoda asistenční služby

Užitečným tipem je pořídit si takové cestovní pojištění, jenž zahrnuje i asistenční službu. S tou se v případě pojistné události můžete spojit prakticky ihned odkudkoli na světě. V češtině vám poskytne pomoc i důležité rady, jak se zachovat. Poradí s vhodným postupem řešení a bude myslet na kroky, na něž byste vy sami mohli pod vlivem stresu zapomenout.

Pojištění zavazadel a způsobených škod

Od věci není ani pojištění majetku. Při cestování se to týká zvláště zavazadel, které vám může někdo odcizit, mohou se ztratit, poškodit či v případě záměny přijít do špatných rukou. Pokud nechcete být během dovolené zaskočeni opravdu ničím, myslete i na pojištění odpovědnosti za způsobené škody. V takových případech pojišťovna uhradí vámi způsobené škody třetím osobám, a to až do výše pojistného limitu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: