Milujete rozkvetlé jaro? Můžete si ho užívat celoročně ve svém interiéru!

Milujete rozkvetlé jaro? Můžete si ho užívat celoročně ve svém interiéru!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Patří jaro mezi vaše nejoblíbenější roční období právě pro rozkvetlé stromy, jemné barvy květů a svěže zelený pažit? Barvy jara a rozkvetlé přírody si můžete vnést i do interiéru svého domova a užívat si to mnohem déle než jen prchavý okamžik v roce. Koberec s vysokým vlasem umí vyvolat pocit, že se procházíte jarní trávou, a vzory a barvy na koberci vnesou do interiéru nečekanou záplavu jara, i když se venku ochladí a sluníčko vystřídá psí počasí.

Pro naše předky i generaci babiček byly koberce v domácnosti naprostou samozřejmostí. Pak nastala moderní éra, kdy jsme jim odvykli a zapomněli na jejich praktické i estetické benefity. Po letech s holými podlahovými krytinami však přišla změna, která začala pomalu a plíživě, ale dnes už se projevuje v plné míře. Kobercům nejrůznějších velikostí, barev a stylů holdují slavní bytoví designéři a tyto proslulé bytové textilie jsou opět hvězdami designových veletrhů po celém světě. Jednoduše nám nejspíše začal chybět pocit hebkosti, útulnosti a souladu, který dokáže do interiéru vnést jen koberec. Koberce všech barev i druhů a velikostí se díky moderním technologiím zdokonalily ve svých vlastnostech i využití a teď se po letech triumfu jiných podlahových krytin s velkou slávou vracejí.

Zásady výběru toho správného koberce

„Kdo si pořídí do interiéru krásný koberec, pořizuje si současně s tím i zásadní designový prvek, který dokresluje celkový dojem z prostoru a navozuje v něm určitou atmosféru. Koberce mají tu výhodu, že vytvářejí útulné, domácké a osobní prostředí. Neznamená to ale, že dekorativní funkce převládá na úkor praktičnosti,“ vysvětluje Renata Stuchlíková, odbornice na bytové textil a podlahové krytiny z Koberce Trend. „Pokud se z nejrůznějších důvodů potřebujete orientovat podle praktických vlastností, pak se při výběru soustřeďte především na materiál, hustotu vlasu a kvalitu zpracování, aby vám kousek dobře sloužil a bezvadně vyhovoval. Mezi nejčastější požadavky patří odolnost vůči mechanickému opotřebení ve velmi vytěžovaných prostorách, jako je například dětský pokoj či chodba, nebo výborná zvuková izolace hluku, otřesů a kročejů. Nebo třeba od koberce potřebujete, aby vám zahřál prokřehlé nohy – záleží na individuálních potřebách jedince,“ dodává Stuchlíková.

Kusový koberec rychle promění interiér k nepoznání

Kusové koberce mají výborné izolační vlastnosti a zlepšují akustické vlastnosti v místnosti. Navíc žádný rozměr dnes není problém. Kusové koberce pořídíte dnes v těch nejrůznějších rozměrech, ale i tvarech a designech. Dá se říct, že vždy objevíte koberec na míru vašemu pokoji. Pokud přemýšlíte, kde všude se dají využít v interiéru kusové koberce, pak vězte, že prakticky kdekoliv. Jde spíše o doplněk s estetickou funkcí, ne o plnohodnotnou podlahovou krytinu jako v případě klasického celoplošného koberce prodávaného na metráž. Například kulaté kusové koberce s nižší pořizovací cenou mohou být efektivně využity i v předsíni jako rohožky. Pokud se rychle opotřebí, můžete snadno zakoupit nový. 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: