Milujete dřevo, ale nemůžete si ho dovolit? Vsaďte na vinyl

Milujete dřevo, ale nemůžete si ho dovolit? Vsaďte na vinyl

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Dřevo je krásný, trvanlivý a vřelý organický materiál. Když se bavíme o podlahových krytinách, je to klasika interiéru. Přestože je dřevo velmi oblíbené, má své nevýhody. Je to především vysoká pořizovací cena a náročná údržba. Naštěstí výrobci podlahových krytin přišli již dávno s velmi elegantní alternativou, která udělá stejný estetický dojem, ale má mnohem praktičtější vlastnosti. Řeč je o vinylových podlahových krytinách.

Dřevěný nábytek i podlahy patří k exkluzivnějším materiálům. Pořizují si ho především ti, kdo upřednostňují přírodní materiály a touží po fyzickém kontaktu s přírodou. Dřevo milujeme především proto, že do našeho domova dokáže vnést nezaměnitelný prvek útulna a přispět k vytvoření harmonické atmosféry. Patří ale k dražším podlahovým krytinám s většími nároky na údržbu, proto často hledáme jinou alternativu. Oblíbený dezén dřeva, ovšem bez zmíněných neduhů a nepraktických vlastností, si můžete dopřát s vinylovou podlahou. Nemusíte přitom fandit jen dřevu. Vybrat si můžete například i dekor mramoru, břidlice či pískovce, to vše v různých barevných odstínech a stylech. Stejně jako dřevo, i podlahové díly z vinylu dodají místnostem hřejivý pocit.

Praktické vlastnosti i design, to je vinyl

Moderní vinyl je pevný, odolný a vizuálně velice pestrý. Dokáže imitovat dřevní i tkanou strukturu či jakýkoli materiál a dekor. Pokud chcete mít doma podlahu, u které se nemusíte obávat rozlitého pití, škrábanců od domácích mazlíčků a nevyčistitelných barevných skvrn, dopřejte svému interiéru vinyl. Tato praktická podlahovina vmžiku promění jakýkoli obývaný prostor v moderní a příjemně laděné zázemí. Vyhovuje i namáhaným místnostem, které budou po několik let útočištěm pro hry a aktivity dětí i domácích mazlíčků.

„Vinyl se v lecčem podobá klasickému linoleu, které se na podlahy pokládá už spoustu let. Pokud si ale myslíte, že se chová a vypadá podobně jako měkčené PVC, a nejde tedy o žádnou novinku na trhu, jste na omylu,“ vysvětluje Renata Stuchlíková, odbornice na podlahové krytiny z Koberce Trend. „Vinyl i linoleum mají podobný výrobní postup a oba se vyrábějí z polyvinylchloridu. Rozdíl je v množství použitých chemických změkčovadel, pod jejichž působením krytina měkne. Zatímco u měkčeného PVC se s nimi nešetří, u tvrzených vinylových dílů je to naopak,“ doplňuje Stuchlíková.

Použití v jednotlivých místnostech

Vinyl je velmi odolný vůči otěru a mechanickému opotřebení, proto se nemusíte bát použít ho i v nejnamáhanějších prostorách typu dětský pokoj, předsíň, hala apod. Nespornou výhodou je i to, že účinně tlumí hluk, takže na rozdíl od laminátu či dlažby neuslyšíte klapot podpatků nebo dupot ratolestí. Pokud neradi běháte bosi a jste citliví na zimu od nohou, nemusíte se bát, že by vás vinyl při kontaktu s bosou nohou studil. Je pocitově velmi příjemný na dotek i chůzi a je přirozeně teplý.

Vinyl je optimální podlahovinou i pro spojení s podlahovým vytápěním. Je dostatečně tvrdý a zároveň pružný, vizuálně i pocitově teplý, neklouže a pomáhá snižovat hluk. Údržba je také velmi snadná – stačí ho setřít mokrým hadrem. Bez obav jej můžete použít i v koupelně, kde jim voda a vlhko neublíží. Hodí se také do zimní zahrady, na krytý balkon či terasu.

 

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: