Máte fotovoltaiku? Vyhněte se těmto chybám

Máte fotovoltaiku? Vyhněte se těmto chybám

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Fotovoltaika je skvělý způsob, jak snížit účty za elektřinu a dosáhnout větší nezávislosti na tradičních dodávkách elektřiny. Mnoho lidí se ale dopouští chyb, které mohou vysněné úspory výrazně snížit. Podívejte se na nejčastější chyby a zjistěte, jak se jim vyhnout.

Neefektivní využívání přebytků

Jednou z nejčastějších chyb je nechat přebytky vyrobené energie bez užitku. Pokud vaše fotovoltaika produkuje více energie, než spotřebujete, je škoda ji nevyužít. Ideální je ukládat přebytky do bateriového systému a využívat je v době, kdy fotovoltaika neprodukuje elektřinu. Uložené přebytky navíc můžete prodávat za výhodnější ceny. Tuto výhodu nově umožňuje český dodavatel energií FONERGY, který před nedávnem uvedl na trh tarif s chytrým řízením toku energie FOTONKA. S tarifem můžete prodávat přebytky elektřiny za aktuální spotové ceny ve chvíli, kdy je to pro vás nejvýhodnější.

Špatně zvolený energetický tarif

Standardní energetické tarify neumožňují flexibilní řízení nákupu a prodeje energie, což může znamenat, že elektřinu nakupujete za vysoké ceny ve špičce a přebytky prodáváte levně, když je trh přesycený.
S tarifem FOTONKA však máte možnost nakupovat elektřinu v době, kdy její spotová cena klesne. Díky tomu výrazně snížíte náklady na energie. „Naši klienti, kteří využívají tarif FOTONKA, automaticky získají chytré zařízení Hardmin pro efektivní řízení toku energie. Kombinace tarifu a zařízení Hardmin umožní dosáhnout dodatečné úspory až 30 %,“ doplňuje Jakub Tobiáš ze společnosti FONERGY.

Nedostatečná údržba a kontrola celého systému

Další častou chybou je podceňování pravidelné údržby a kontroly fotovoltaiky. Znečištěné panely, zanesené spoje nebo drobné technické problémy mohou snížit efektivitu výroby elektřiny až o desítky procent. Vizuální kontrolu panelů byste měli provádět alespoň dvakrát ročně a po silných bouřkách, vichřicích nebo krupobití.
U firmy, která vám fotovoltaiku instalovala, si sjednejte revizi jednou za dva až tři roky. Pokud jsou panely pokryté sněhem, prachem nebo listím, nemusíte je hned mechanicky čistit. Většinou se o to postará vítr a déšť. Pokud se do čištění pustíte, je lepší panely čistit hadicí, než abyste se je snažili omést. Panely byste takto mohli poškrábat.

Nevhodné plánování spotřeby

Mnoho domácností provozuje spotřebiče náhodně bez ohledu na to, kdy jejich fotovoltaika vyrábí nejvíce energie. Ideální je přizpůsobit provoz spotřebičů, jako jsou pračky, myčky nebo ohřev vody, době, kdy fotovoltaika produkuje nejvíce energie.
„Zde prokáže velkou službu aplikace umožňující vzdálené ovládání spotřebičů mobilem odkudkoli. Klienti s tarifem FOTONKA mohou spotřebiče ovládat pomocí aplikace Destiny 4.0. Díky tomu mohou načasovat svou spotřebu energie tak, aby byla efektivní a co nejméně nákladná,“ dodává Jakub Tobiáš.

Jak využít potenciál fotovoltaiky naplno?

Investice do fotovoltaiky je poměrně vysoká. Pokud ale zvolíte chytré řešení, které umožní efektivně řídit spotřebu, prodávat přebytky za výhodné ceny a monitorovat celý systém, můžete dosáhnout výrazné úspory a urychlit návratnost investice do fotovoltaiky.
Tarif FOTONKA od českého dodavatele FONERGY přináší kombinaci chytrého řízení energie, výhodných cen a moderních technologií, které vám pomohou maximalizovat úspory. Fotovoltaika tak může být ještě výhodnější, než jste si možná mysleli.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: