Lidé čím dál více prchají z velkých měst, láká je především klid a nižší ceny realit

Lidé čím dál více prchají z velkých měst, láká je především klid a nižší ceny realit

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože Praha byla vždy považována za město, kde lze najít lépe placenou práci a kde každoročně narůstá počet obyvatel, je nutné dodat, že tento nárůst mají na svědomí zejména čerství absolventi vysokých škol či cizinci stěhující se za prací. Avšak ten, kdo touží po vlastním bydlení, na něj v hlavním městě při současných podmínkách málokdy dosáhne. Nezřídka se tak setkáváme se scénářem, kdy lidé raději zvolí bydlení v okolních městech a vesnicích, přičemž do Prahy dojíždí za prací. Lukrativním místem se v posledních letech stal například Beroun, kde vzrostla výstavba nových bytů nejvíce ve Středočeském kraji.

Důvodů pro to je totiž hned několik. Když pomineme příjemné prostředí, historii či přírodu kolem, dostupnost z Prahy je poměrně rychlá a umožňuje tak každodenní dojíždění, ať už vlastním autem, autobusem nebo vlakem. Beroun se navíc podle Indexu kvality života, který sestavil projekt Obce v datech, umístil na 6. místě z celé České republiky, co se kvality života týče. Posuzováno bylo například zdraví a životní prostředí, materiální zabezpečení a vzdělání nebo vztahy a služby. Jen pro zajímavost, v čele žebříčku se taktéž umístila například obec Černošice či Říčany, naopak na posledních místech nalezneme obce jako Žatec, Karvinou nebo Orlovou.

Výstavba nových bytů na Berounsku tak není náhodná, jen reaguje na poptávku. Přestože totiž Češi díky nízké nezaměstnanosti přestávají tolerovat každodenní dojíždění do práce, statistiky ukazují, že přes 30 % obyvatel České republiky stráví cestou do práce až 30 minut. Vezmeme-li tak v potaz fakt, že Praha stále nabízí lépe hodnocené zaměstnání a mnohdy i lepší uplatnění, Berounsko je se svým umístěním pro ty, co v Praze pracují nebo tu pracovat chtějí, jednou z nejlepších možných lokalit. V současné době tu vzniká hned několik projektů, a to nejen v Berouně, ale i v jeho okolí. Mezi populární obce Berounska patří bezesporu i Nižbor, Trubín, Zdice či Králův Dvůr.

„Velký zájem je taktéž o bydlení v Králově dvoře, domy jsou zde situovány v klidné lokalitě a přitom nabízí rychlé napojení na dálnici D5.“ říká Jakub Kindl, manažer rodinné realitní kanceláře Domov, která se specializuje na oblast Prahy a Berounska a na trhu působí více než 20 let. Znalost dané lokality je zároveň více než žádoucí. Jen místní realitní makléř dokáže potenciálním zájemcům o nemovitost odhalit veškerá negativa či pozitiva konkrétního místa, a lze tak vycházet z reálných zkušeností. „Kromě osobního přístupu ke klientům si zakládáme zároveň i na perfektní znalosti Berounska. Všichni odsud pocházíme nebo tu již nějakou dobu bydlíme a známe tak všechna pro a proti,“ dodává Kindl.

A jak již bylo zmíněno, jedním z nejdůležitější „pro“ je bezesporu nižší cena realit. To, za co lze totiž v Praze pořídit byt na okrajovém sídlišti, v Berouně a jeho okolí stojí vlastní dům se zahradou jen pár kroků od historického centra. Nižší jsou poté i životní náklady, přesto je tu ovšem veškerá občanská vybavenost. Je-li tak člověk pracující v Praze schopný skousnout každodenní krátké dojíždění, zdá se volba obcí v okolí hlavního města ideální.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: