Letošní zima nám nadělila extrémní podmínky na silnicích, havarijní pojištění je nutností

Letošní zima nám nadělila extrémní podmínky na silnicích, havarijní pojištění je nutností

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Několik posledních dnů přineslo mrazivé počasí, kluzké silnice a sněhové závěje. V takové situaci i ti nejzdatnější řidiči někdy pochybí a následky mohou být fatální jak pro vás, tak pro vaši peněženku. Zvolte to nejlepší havarijní pojištění, na které se budete moci spolehnout.

Přestože je havarijní pojištění mnohými řidiči považováno za zbytečnou finanční zátěž a papírování navíc, v situacích, kdy za napáchané škody můžete vy sami, přírodní živly nebo vandalové, je více než žádoucí.

Kombinace havarijního pojištění a povinného ručení

Přestože jsou tyto dvě připojištění rozdílná v rozsahu a způsobu krytí, většina pojišťoven nabízí havarijní pojištění jako doplněk povinného ručení. „Z toho důvodu je výhodné pořizovat obě pojištění současně a zvážit možnost jejich sjednání u jedné pojišťovny. Uzavřením havarijního pojištění spolu s povinným ručením získají klienti nejen slevu, ale i lepší asistenční služby a další výhody.“, říká Ing. Tomáš Voharčík, jednatel společnosti Top-Pojištění.cz s.r.o.

Proč havarijní pojištění?

Zatímco povinné ručení se vztahuje pouze na škody způsobené vaší vinnou na vozidlech dalších účastníků nehody, havarijní pojištění se stará o škody způsobené vámi na vašem vozidle. Taktéž vás však chrání v případě poškození přírodními živly, nebo pokud je vůz poničen vandaly či odcizen. K havarijnímu pojištění je také možné se nechat připojistit před dalšími možnými riziky. I když je havarijní pojištění volitelné, doporučujeme ho pečlivě zvážit, a to obzvláště v zimních měsících, kdy vládne nevlídné počasí.

Kde se nechat pojistit?

Jak jsme již zmínili, nabízí se sjednat si havarijní pojištění tam, kde máte povinné ručení. Není to však nezbytné a v případě, že jej sjednáváte dodatečně, ani ne nutně výhodnější. Pro předběžnou kalkulaci a rychlou orientaci v nabídce pojišťoven využijte srovnávacího portálu Top-Pojištění.cz, kde je však možnost havarijní pojištění rovnou vyřídit a i zaplatit. Portál spolupracuje se všemi hlavními pojišťovnami na českém trhu a rychle a přehledně odkrývá nejen podmínky, krytí, ale hlavně cenu, kterou zaplatíte.

Faktory, od kterých se odvíjí cena pojištění, jsou typ a značka vozidla, pořizovací cena a stáří vozidla, zvolená spoluúčast, bydliště, frekvence platby či bezeškodní průběh předchozího pojištění. Zároveň však není radno sjednávat havarijní pojištění jen na základě ceny, ale je třeba spíše hledět na limit plnění, kvalitu asistenční služby a rychlost likvidace. Tato kritéria v případě škody později oceníte mnohem více než to, na kolik vás havarijní pojištění přišlo.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: