Letní dovolená v Itálii skýtá mnohé nástrahy

Letní dovolená v Itálii skýtá mnohé nástrahy

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Celá Itálie má v srpnu dovolenou a stává se v mnoha ohledech ještě více rušnější než obvykle. Například Benátky. Pokud jste je ještě neviděli, je škoda promarnit poslední chvíle jejich existence, než se začnou řítit do moře, kvůli podemletí a globálnímu oteplování.

Připravte se na neuvěřitelný nápor na psychiku i fyzičku, jelikož hluk desetitisíců turistů a lodí vyšších než slavný San Marco rozvibrují nejen gondoly a dlažbu na náměstích, ale i vás samotné.

Pohodovější variantou může být příjemné letovisko Rimini, které je oblíbené jak mezi italskou, tak i mezi českou veřejností. Příjemné městečko na pobřeží Jadranu nabízí kombinaci relaxu i aktivní dovolené. Nedaleké San Marino pak vybízí k zajímavému výletu. 

Ať už se ale o dovolené hodláte vystavit jakkoli drsným zážitkům, je neoddiskutovatelně nevhodné v srpnu o dovolené onemocnět či přijít k úrazu.

Už takto stačí, že od delšího sezení po cestě očekáváte oteklé nohy. Je třeba už předem najít vhodnou nekonfliktní formulaci, jak přimět řidiče, aby nastavil klimatizaci tak, abychom neopustili autokar s rýmou nebo angínou, případně měli s sebou kromě jiných osobních nezbytností a léků i deku.

Zkušení harcovníci například nevezou lék Wobenzym jen pro případ rychlejšího hojení nežádoucích poranění, zhmožděnin a přehnaného opalování, ale nasazují enzymoterapii už před cestou pro rozpohybování lymfy coby prevenci otoků a posílení celkové imunity.

A kdyby bylo nutné nasadit v průběhu dovolené antibiotika, tento lék znásobuje jejich účinnost a prokazatelně zkracuje průběh nemoci a hojení zasažených tkání.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: