Kupujete investiční byt na hypotéku? Dejte si pozor na vysokou fluktuaci nájemníků

Kupujete investiční byt na hypotéku? Dejte si pozor na vysokou fluktuaci nájemníků

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Rádi byste si pořídili byt na investici, ale nemáte dostatek vlastních zdrojů? Pak věřte, že nejste výjimka. Těch, kteří si musí na koupi reality půjčit z cizích zdrojů, je valná většina. Pravidelné měsíční splátky hypotéky představují zodpovědný finanční závazek, zatímco platba od nájemníků je mnohdy nejistá vlivem okolností, které jemáte šanci ovlivnit. Zpožděné platby či velké prodlevy v obsazování bytu nájemníky, vše má obrovský vliv na vaši platební schopnost.

Hypotéka má na výnos významný vliv

Svoji roli při výpočtu možného ročního výnosu hraje mnoho proměnných, nejen kupní cena a výše nájmu. Jsou to také peníze investované do rekonstrukce nemovitosti, cena za správu nebo podíl cizích, půjčených finančních prostředků, tedy hypoteční úvěr. Splácení hypotéky představuje pravidelný měsíční závazek – většina majitelů počítá s tím, že splátky pokryjí z vybraného nájemného. Jenže v případě, kdy jsou prostoje mezi nájemníky a nemovitost je krátkou dobu neobsazená nebo vám stávající nájemník dluží na jednom či více nájmech, se sami můžete dostat do platební neschopnosti a tím za určitých okolností i o byt přijít. Zpožděné platby jsou běžné i při jednání se slušnými lidmi a jsou jednou ze stinných stránek tohoto přivýdělku, zvláště pokud jste nákup investičního bytu financovali hypotékou

Investice bez starostí

Ti, kteří nechtějí mít s pronajímanou nemovitostí žádné starosti, mohou využít služby Garantovaný nájem. „Služba je vhodná pro všechny, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem každý měsíc a o nic se nestarat. Přímo ideální je pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna byt není obsazen nájemníkem nebo nájemník neplatí,“ říká David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti s více než desetiletou tradicí a zkušenostmi na trhu realit Bohemian Estates International. A jak to funguje?

„Nemovitost si od vás pronajmeme, vyhledáme spolehlivého nájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu, vám platíme sjednané nájemné, i když je nemovitost neobsazená podnájemníky či dojde k problému s neplatiči. Řešíme tím za vás starost o podnájemníka i nemovitost. Po ukončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v perfektním stavu,“ doplňuje Novotný.

A jak snižují riziko neplatičů? „Riziko neplatičů preventivně snižujeme důkladným prověřováním každého nájemníka. Tyto úkony standardně zahrnují prověření bezdlužnosti a případných exekucí, ale zajímáme se také o trvalé bydliště a stávající zaměstnání. Díky zkušenostem a odborným znalostem dosahujeme průměrně 98% obsazenosti,“ říká David Novotný. Společnost Bohemian Estates International nabízí vedle profesionální správy nemovitostí také investiční poradenství s výběrem vhodné nemovitosti či jejím prodejem.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: